Klávesové zkratky na tomto webu - základní
Přeskočit hlavičku portálu

Hokej bude od příští sezony i na O2. Dáme mu nový impulz, říká Kindernay

Ředitel O2 Sport Marek Kindernay | foto:  Tomáš Krist, MAFRA

4 2018
Už nejen na České televizi. Hokejová extraliga bude od příští sezony k vidění i na soukromé O2 TV, která ho chce výrazně oživit. "Hokej na ČT za posledních pětadvacet let zamrznul a potřebuje nový impulz," říká Marek Kindernay, výkonný ředitel sportovní stanice, který nezastírá, že v právě probíhající baráži fandí Kladnu. Důvod je jednoduchý - Jaromír Jágr.

Abyste rozuměli - extraliga bude nadále k vidění i na České televizi, jen se rozšíří i na soukromou platformu. Nově bude na obrazovkách k vidění pětkrát týdně - v úterý, ve středu, v pátek, v sobotu a v neděli. Bude se tedy vysílat nejvyšší počet přenosů v historii.

O2 i ČT podepsaly s agenturou BPA, která vlastní marketingová práva v extralize, novou pětiletou smlouvu platnou do roku 2023. Díky tomu si všechny kluby finančně polepší. Částky za práva však ani jedna strana nezveřejnila.

Extraliga v základní části

úterý - exkluzivně ČT - první volba z úterního kola

středa - exkluzivně O2 - druhá volba z úterního kola

pátek - exkluzivně O2 - první volba z pátečního kola

sobota - exkluzivně O2 - druhá volba z pátečního kola

neděle - exkluzivně ČT - první volba z nedělního kola

(v některých termínech budou možné dvojzápasy)

O2 bude přenosy z extraligy vysílat ve středu, v pátek a v sobotu, má také práva na kompletní play off. Celkem chystá 80 přenosů za sezonu. V ČT bude k vidění extraligový hokej v úterý a v neděli a také ve vyřazovací části.

„V play off si obě televize budou střídavě měnit první a druhou volbu výběru přenosů,“ říká Jana Obermajerová, šéfka BPA. V semifinále se budou hrát obě utkání v jeden den - jeden zápas od 17 hodin, druhý od 19. Když jedna série skončí, tu zbylou vysílají obě stanice. To platí i u finále nebo předkola.

„Hokej je pro nás velká výzva, protože ho Česká televize vysílá velmi kvalitně. Nicméně chceme vše posunout ještě dál podobně jako u fotbalových přenosů,“ tvrdí Kindernay. Tím nadstandardem bude především multidimenze, tedy například volba možnosti kamer včetně té brankové, mikroporty nejen u rozhodčích, ale i u hráčů nebo čipové kamery.

„Dále chystáme doprovodné pořady jako je oblíbená Tiki Taka ve fotbale. Jeden se bude jmenovat Power Play a na jeho formátu jsme se inspirovali v NHL.“

Zatím však není jasné, jaké bude složení hokejové redakce. Vedení O2 zatím vede jednání s adepty, ale šéfka jejího obsahu Anna Lenerová ujišťuje, že půjde o nejlepší experty, kteří jsou na trhu. Je tedy možné, že soukromá televize přetáhne zkušené moderátory z ČT. „Navíc je spousta hráčů, kteří ukončili kariéru nebo trenérů bez angažmá.“

O2 vstoupila do extraligového hokeje před dvěma lety, kdy se dohodla s Libercem a Spartou na exkluzivitě z domácích zápasů. Ta nyní končí. „Oba kluby nám umožnily cestu k velké smlouvě, za což jim patří velký dík,“ říká Kindernay.

Play off

předkolo - střídavě ČT a O2, v případě dohrání série oba souběžně

čtvrtfinále - střídavě ČT a O2, v případě dohrání sérií oba souběžně

semifinále - v jeden den budou obě semifinále, jedno na ČT a jedno na O2, pak souběžně

finále - souběžné vysílání

baráž - střídavě ČT a O2

Vstupem nového hráče na trh vzniká konkurence. České televizi však jako veřejnoprávnímu subjektu stále bude náležet povinnost vysílat zápas každého klubu, zatímco O2 si bude přenosy vybírat pouze na základě atraktivity. Navíc bude mnohem flexibilnější, co se týče výběru termínů nebo přesných časů jednotlivých duelů. „I díky tomu, že máme tři sportovní kanály,“ vysvětluje Lenerová.

Nehrozí proto, že do poslední chvíle nebude znám harmonogram jednotlivých přenosů jako se to stávalo u fotbalu. „V základní části platí pro oba vysílatele povinnost vybrat si zápasy měsíc předem. Rádi bychom na začátku nové sezony chtěli mít první dva měsíce naplánované dopředu,“ doplňuje Obermajerová.

A zároveň ubezpečuje, že nenastanou situace, že by některý klub odehrál kvůli televizi například v pátek utkání na jedné straně republiky a druhý den by musel hrát na té druhé. „Nasazení duelů jsme řešili s ředitelem extraligy Řezníčkem,“ říká šéfka BPA.

Vysílání z mistrovství světa zůstává doménou ČT do roku 2023. „Práva na reprezentaci se vztahují i na její ostatní zápasy včetně šampionátů osmnáctek a dvacítek,“ informuje generální ředitel Petr Dvořák.Mistrovství světa v hokeji 2018

MS hokejistů se v roce 2018 hraje od 4. do 20. května v dánských městech Kodani a Herningu. V turnaji se utká 16 týmů rozdělených do dvou skupin. Zlato bude obhajovat Švédsko, které loni porazilo Kanadu.

Skupina A (Kodaň): Rusko, Švédsko, Česká republika, Švýcarsko, Bělorusko, Slovensko, Francie, Rakousko.
Skupina B (Herning): Kanada, Finsko, USA, Německo, Norsko, Lotyšsko, Dánsko, Jižní Korea.

Josef Jandač, Pavel Francouz, Radko Gudas, Martin Frk, Michal JordánRadek Faksa, Roman Červenka, Martin NečasPlzeň
4:1
Olomouc
Vítkovice
0:4
Kometa
Plzeň
1:4
Kometa
Třinec
1:4
Kometa
Hradec Králové
2:4
Třinec
Hradec Králové
4:3
Liberec
Třinec
4:3
Pardubice

PŘEDKOLO

Olomouc
3:1
Zlín
Liberec
3:0
Sparta

Bodování

10

František Lukeš

Litvínov

9

Petr Straka

Jihlava

8

Juraj Mikúš

Litvínov

Góly

5

Petr Straka

Jihlava

5

Daniel Vrdlovec

K. Vary

4

František Lukeš

Litvínov

Klub Z V VP PP P SKÓRE BODY
1. K. Vary 12 4 3 2 3 30:24 20
2. Litvínov 12 5 2 1 4 27:27 20
3. Jihlava 12 5 1 2 4 29:25 19
4. Kladno 12 4 0 1 7 17:27 13

Nejčtenější

Najdete na iDNES.czmobilní verze