Trenér Vlach je ve střehu, zlínští brankáři se střídají na marodce

Zlínského brankáře Luboše Horčičku ohrožuje pardubický Radovan Somík, kterému situaci komplikuje Petr Čajánek. | foto: Vostárek JosefČTK

6 2013
Jasnou jedničkou bude zkušený Luboš Horčička, talentovaný mladík Libor Kašík se vedle něho otrká a občas dostane šanci v extraligové bráně. Tahle vize trenéra hokejistů PSG Zlín Rostislava Vlacha však fungovala jen krátce v listopadu. Horčička s pořezanými šlachami na ruce nestihl úvod sezony a sotva se rozchytal Kašík, natáhla si týmová dvojka sval.

"V pondělí půjde na kontrolu. Snad pak začne trénovat," přeje si Vlach.

Před reprezentační pauzou čekají extraligu čtyři kola a do té doby se musí zlínští trenéři modlit, aby vydrželo Horčičkovo zdraví.

Pro páteční domácí duel s Kladnem si sice klub opět stáhl Tomáše Štůralu z prvoligového Šumperku, Vlach však dobře ví, že to není optimální varianta. "Pro Šturyho je časté cestování tam a zpátky složité časově i fyzicky," podotkl Vlach.

V Liberci a Litvínově, kde Zlín přepůlil základní část, kryl Horčičkovi záda junior Martin Svoboda, což je v týmové hierarchii až brankářská pětka po Kevinu Rozumovi.

Vlach se zatím může uklidňovat aspoň tím, že ať nasadil kteréhokoliv gólmana, ten jen málokdy zklamal. Před týdnem v zápase se Spartou vystřídal Štůrala Horčičku za stavu 1:4 a nakonec vychytal výhru 6:5, Horčička pak na severu Čech udržel šest třetin čisté konto. "Kluci se dobře doplňují, ale čím dříve se situace s brankáři uklidní, tím lépe."

Vicemistr má však také trable s hráči do pole. Churavá ramena vyřadila obránce Valentu s Kotvanem a útočníka Fořta, v utkání s Litvínovem sklátila viróza druhého nejlepšího střelce mužstva Honejska.

Ale nejen proto je Vlach před duelem s Kladnem obezřetný. Byť má pátý Zlín o 14 bodů více než dvanácté Kladno, není to jeho oblíbený soupeř. Oba letošní vzájemné zápasy skončily po třech třetinách nerozhodně, doma Zlín prohrál v nájezdech, na Kladně v prodloužení gólem v poslední vteřině.

"Každé mužstvo v extralize má někoho, na koho nerado hraje. Kladno je pro nás trochu oříšek Dobře bruslí a je agresivní, což nám dělá problémy," uznává Vlach. "Možná tam bývá i nějaké podcenění, že jsou dole, že to půjde snadněji."