Klávesové zkratky na tomto webu - základní
Přeskočit hlavičku portálu


Jágrova Florida po debaklu 0:6: Potřebovali jsme dostat na zadek

Brankář Roberto Luongo měl velkou zásluhu na vítězné sérii hokejistů Floridy. Tentokrát však inkasoval čtyři góly v první třetině a byl vystřídaný | foto: Reuters

14 2016
Dvanáctkrát za sebou zvítězili, ale příjemná série je pryč a zapomenuta. Jednoznačně ji přehlušil debakl 0:6 z Calgary, o kterém řekl Jágrův parťák Jonathan Huberdeau: "Je to trapas!"

Hokejisté Floridy spadli tvrdě na zem, po euforii a dlouhé sérii vítězství (nejdelší v historii klubu) přišla tvrdá lekce od Calgary. Tým inkasoval čtyři góly už v první třetině a brzy bylo jasné, že je zle.

„Přijet sem s naší šňůrou a dostat šestku? To rozhodně není nic, v co bychom doufali. Neměli jsme dobrý start, nebyli připravení a Calgary získalo výhodu na svou stranu. Pak už to bylo těžké,“ pravil Huberdeau.

Jistě, na Floridě se projevilo, že má za sebou spoustu zápasů bez pořádného odpočinku, na což na svém facebookovém profilu nedávno upozorňoval sám Jaromír Jágr, ale prohru s tak vysokým rozdílem čekal málokdo.

Začalo to už po 56 vteřinách, kdy se trefil 19letý mladíček Sam Bennet, který nakonec nasázel Panthers dohromady čtyři góly. Tým nepodržel ani jinak výtečný brankář Roberto Luongo, jenž ze 13 střel inkasoval čtyři góly a po první třetině se raději nechal vystřídat.

„Nechali jsme ho v tom samotného. Nemůžeme nechávat gólmany ve štychu takovým způsobem. Musíme hrát líp. Víme, že jsme dobrý tým, jenom to musíme předvést,“ soukal ze sebe Huberdeau.

On i jeho spoluhráči však na druhou stranu připustili, že výkony týmu šly v posledních duelech i přes úspěšné výsledky trochu dolů. „Neměli jsme dobrý pocit z toho, co jsme předvedli v posledních čtyřech, pěti duelech, takže jsme potřebovali dostat přes prsty,“ pravil obránce Erik Gudbrandson.

Ten se snažil brát debakl pozitivně jako motivaci pro další práci. „Vlastně je to dobře. Možná jsme byli až moc nahoře. Jediné, co po dnešním utkání můžu říct, je, že jsme dostali na prd... A zaslouženě. Nehráli jsme dobře celý zápas. Teď nám není dobře, ale asi jsme ten debakl potřebovali.“

Huberdeau dodal: „Pokaždé chcete hrát dobře. Naposledy ve Vancouveru to ještě nebylo tak špatné, ale teď... Byl to trapas. Všechno bylo špatně, nebyli jsme to my. Musíme na to zapomenout a začít myslet na další zápas.“

Florida má teď čtyři dny volno a pak ji čeká derby na ledě Tampy a následně čtyři duely v domácím prostředí. To už tým povede opět hlavní kouč Gerard Gallant, jenž v Calgary chyběl, protože odletěl na pohřeb matky. Kdo ví, možná i jeho absence hrála roli.

Nyní je každopádně jasné, že z týmu spadne tlak, který se s přibývajícími vítězstvími stupňoval. Souvisel se zvětšujícím se mediálním zájmem a touhou soupeřů uspět.Najdete na iDNES.czmobilní verze