Klávesové zkratky na tomto webu - základní
Přeskočit hlavičku portálu


Jsme silný tým. Psychicky jsme na tom velmi dobře, tvrdí Gáborík

8 2015
Po kolapsu s Norskem byli slovenští hokejisté hodně dole, ale nálada se lepší. "Máme silný tým. Fyzicky i psychicky. Jsme semknutý mačaft na jedné lodi. Psychicky jsme na tom velmi dobře," pravil útočník Marián Gáborík den před důležitou bitvou s Finskem.

Slováci musí ve zbylých třech soubojích s Finskem, Ruskem a USA sbírat body, což není jednoduchý úkol. První v cestě stojí Seveřané a jejich hráče i trenéra Vladimíra Vůjtka děsí především brankář Pekka Rinne. Pohleďme na jeho bilanci z posledních tří zápasů: třikrát vychytaná nula.

„Je to jeden z nejlepších gólmanů na světě, proto se budeme muset tlačit do branky a trochu mu to znepříjemňovat,“ říká Gáborík odhodlaně.

Vůjtek však vidí i jiné přednosti. Především vynikající bruslení a přesilovky, v kterých Finové dávají hodně gólů. „Na to si musíme dát pozor.“

Naši východní sousedé se upínají k tomu, že už konečně nepůjdou do zápasu v roli favorita, což by jim mohlo pomoct. Nikdo od nich zkrátka už nic moc nečeká. „Hlavně musíme zjednodušit hru. Zřejmě nebudeme muset hrát do plných, ale spíš budeme vyčkávat na brejky. Ta hra nám bude víc vyhovovat,“ věří Vůjtek.

Gáborík k nové roli týmu říká: „Nemyslím, že to bude psychicky lehčí než předtím. Každý zápas je důležitý a těžký. Ale jsme připravení a uděláme všechno pro to, abychom vyhráli.“

Kdyby Slováci udrželi s Norskem vítězství, měli by postup už téměř zaručený, takhle budou předvést výkony na hranici možností a ještě doufat v souhru okolností. Takže kolik bodů bude stačit na čtvrtfinále?

„Těžko počítat, ale vypadá to, že deset stačit nebude,“ reaguje Vůjtek. Slováci mají po čtyřech duelech bodů sedm. „Sleduju ostatní zápasy, nevyvíjí se to pro nás zrovna ideálně. Je třeba bojovat do konce a uvidíme, jak to všechno dopadne. Překvapení už se rodí a ještě nějaké určitě bude,“ věří český kouč Slováků, který dal do elitní formace Gáboríka s Tomášem Tatarem.

„Dali jsme dva naše špičkové útočníky vedle sebe a věříme, že to bude rozhodující lajna.“ Tak se těšme, utkání začíná v sobotu od 16:15.

Play-off

Semifinále CAN - CZE
1.zápas Kanada Česko 2:0
Semifinále USA - RUS
1.zápas USA Rusko 0:4
zobrazit kompletní rozpis

Video

Najdete na iDNES.cz

mobilní verze