Klávesové zkratky na tomto webu - základní
Přeskočit hlavičku portálu


Hokejisté Havlíčkova Brodu konečně našli kouče, je jím manažer Barus

Momentka z utkání Havlíčkův Brod (bílá) - Jihlava. Domácí hráči oslavují branku. | foto: Petr Lemberk, MAFRA

17 2014
U prvoligových hokejistů Havlíčkova Brodu došlo ke spojení funkcí. Sportovní manažer HC Rebel Miroslav Barus bude nově také hlavním trenérem A-týmu. Asistentem zůstává Richard Cachnín.

Původně sice vedení havlíčkobrodského hokejového klubu slibovalo, že jméno hlavního trenéra A-týmu oznámí ještě před začátkem suché přípravy, ovšem nakonec se čekání protáhlo až do poloviny května. "Souviselo to s insolvencí, která byla na HC Rebel uvalena. Nevěděli jsme, jak situace v klubu dopadne," přiznává sportovní manažer HC Rebel Miroslav Barus.

Ve středu se ale definitivně ukázalo, že peníze na další sezonu se zajistit podaří, a klub se tak včera v Praze s konečnou platností přihlásil do prvoligového ročníku 2014/15.

Nicméně na rozhazování prý Rebelové rozhodně nemají, a proto se rozhodli šetřit i v otázce hlavního kouče. Funkci trenéra A-týmu spojili s pozicí sportovního manažera a obě tyto role obsadí právě bývalý extraligový útočník Barus.
"Z hlediska úspory pro klub byla tahle varianta skutečně nejjednodušší," přiznává nový trenér.

Tímto rozhodnutím ovšem sám sebe dostal do pozice, kdy možná bude muset uvažovat nad výměnou svojí osoby, pokud by se týmu v sezoně nedařilo podle představ. "To se nedá nic dělat, s tím do toho prostě jít musíte," usmíval se Barus.

V předchozích ročnících využívala stejný model propojení funkcí například Třebíč, kde ve dvojroli vystupoval Kamil Pokorný. Ten v příští sezoně bude už pouze sportovním manažerem, hlavním trenérem Horácké Slavie se 1. května stal kouč Havlíčkova Brodu v uplynulé sezoně Jiří Mička.

Rebelové mají domluvenou spolupráci s extraligovými týmy

Barus má zatím v přípravě dvacet hráčů, ovšem kádr by se měl podle jeho slov do začátku nového soutěžního ročníku ještě výrazně proměnit. "Máme domluvenou spolupráci s několika extraligovými kluby a někteří mladí hráči z nich do Brodu dorazí až po 23. červenci, kdy vyjedeme na led," prozrazuje trenér, jehož asistentem zůstává Richard Cachnín. "Všichni dostanou stejnou příležitost poprat se o místo v sestavě," slibuje.

Z loňského kádru se prý s určitostí v dresu Rebelů objeví například obránce Martin Vágner, útočníci Roman Maliník, Jan Milfajt, Tomáš Chlubna a s velkou pravděpodobností i Jan Berger. "S dalšími, jako je třeba Jakub Kadlec, jednáme," hlásí trenér a sportovní manažer v jedné osobě.

"A například u Davida Dvořáčka jsme domluveni, že pokud se neprobojuje do základního kádru Sparty, bude hrát u nás i on," doplňuje s tím, že rozjednaný je také příchod až tří brankářů.Najdete na iDNES.czmobilní verze