Klávesové zkratky na tomto webu - základní
Přeskočit hlavičku portálu


Hokejová revoluce: Havlíčkův Brod se loučí se čtyřmi hráči

Kostourek z Havlíčkova Brodu se raduje. Právě zvýšil na dva nula v utkání s Kadaní. | foto: Petr Lemberk, MAFRA

28 2013
Je na čase změna, uznali v hokejovém klubu z Havlíčkova Brodu. Rebelové z letošní prvoligové sezony vypadli po jednoznačném rozdílu 0:4 ve čtvrtfinále play-off s Mladou Boleslaví, a tak se majitelé celku z Vysočiny rozhodli udělat průvan v kádru.

Jak velké budou, to se uvidí v následujících týdnech. Nicméně po trenérské dvojici Rech - Chalupa, kteří se rozloučili s Kotlinou bezprostředně po čtvrtém čtvrtfinálovém duelu, už ukončili Rebelové spolupráci s první čtveřicí hráčů.

Do další sezony Havlíčkobrodští nepočítají s Vondráčkem, Meidlem, Ostrčilem a Kostourkem. Nejvíc zaskočil příznivce červenobílých odchod posledního jmenovaného, neboť útočník Milan Kostourek nasbíral v letošní sezoně celkem 36 bodů v 35 zápasech.

"Představenstvo zkrátka rozhodlo, že hráči, kteří mají delší smlouvy, tady nebudou," zmínil důvody generální manažer Rebelů Augustin Žák. "Chceme hráče, kteří budou mít smlouvy menší," pokračoval šéf Rebelů a zároveň dodal, že o finanční důvody se nejednalo.

Nabízí se tak otázka, jestli jdou Rebelové po vzoru Třebíče, která s velmi mladým kádrem skončila sezonu až nedávno – v semifinále play-off. "A tak víte co, takhle bych to nebral," konstatuje Žák. "Třebíči zrovna vyšlo všechno, ale roky předtím hrála o záchranu. Každopádně se dá říct, že cílem je hrát s mladým týmem," uvedl manažer.

Nejde o první změny, s kádrem se bude hýbat i v dalších týdnech. "Během dubna a května budeme hledat hráče na hostování," prozradil Žák. "A v srpnu pak doplníme kádr hokejisty, kteří se neprosadí v extraligových týmech," představil plány Augustin Žák, ale konkrétní jména zmínit nechtěl.

A stejně tak zatím neřekl jména případných nových trenérů. "Vizi máme, ale zatím jen na čas, nepředbíhejme tedy," ujišťuje Žák.

Autor:


Najdete na iDNES.czmobilní verze