Klávesové zkratky na tomto webu - základní
Přeskočit hlavičku portálu


Brněnský host Zohorna: V Brodě zůstanu jen na tři zápasy

Hynek Zohorna z Havlíčkova Brodu v zápase s Havířovem. | foto: Petr Lemberk, MAFRA

28 2014
Na havlíčkobrodský led se hokejový útočník Hynek Zohorna vrátil skoro přesně po roce. Také loni v listopadu přijel Rebelům krátkodobě vypomoci z extraligové Komety Brno. Dokonce dal tehdy gól Litoměřicím. Letos dorazil na souboj s Havířovem, a stejně jako před rokem se vítězství v Kotlině, kde jako kluk s hokejem začínal, nedočkal. Havlíčkův Brod prohrál 2:4.

„Co nám dneska vzalo body? Podle mě určitě zbytečné fauly,“ upozornil na dvě inkasované branky v početní nevýhodě. „Tohle by se nemělo stávat, je to velká škoda,“ smutnil čtyřiadvacetiletý hokejista, který se v Brodě rozehrává po dlouhodobém zranění.

Připomeňte, s čím jste téměř dva měsíce marodil?
V zápase se Spartou jsem chtěl dohrát soupeře, jenže on uhnul a já se přes něj blbě otočil. Celý měsíc jsem měl potom nohu v sádře a ten druhý se začal pomalu protahovat. Každopádně to byla moje hloupost.

Teď už jste stoprocentně fit?
Ano, v naprostém pořádku.

Nicméně to pro vás muselo být dlouhé, nenudil jste se?
Samozřejmě to bylo dlouhé, ale už po čtrnácti dnech jsem začal aspoň s cvičením horní poloviny těla. Noha byla v sádře tuhá, ale zbytek jsem posilovat mohl. (usmívá se) Naštěstí už je to za mnou.

Jít se rozehrát do první ligy byla vaše iniciativa?
Taková byla dohoda, že někam půjdu. A já jsem jenom rád, pro mě je to velké plus. Potřebuju se dostat do hry, aby si noha zase zvykla na osobní souboje. Opravdu jsem uvítal, že tady můžu být.

Hynek Zohorna (vpravo) z Havlíčkova Brodu v zápase s Havířovem.
Hynek Zohorna (uprostřed) z Havlíčkova Brodu se probíjí obranou Havířova.


Kometa ale přece víc spolupracuje s konkurenční Třebíčí...
Já nevím, přese mě to nešlo. Prostě jsem měl jet do Brodu. Popravdě mi to bylo celkem jedno, ale na druhou stranu znám tohle prostředí mnohem líp, takže jsem rád.

Přijela se na vás podívat rodina?
Jasně, od nás z Chotěboře dorazilo celkem 8 lidí. Jenom proto, aby mě viděli zase hrát. (usmívá se)

Přišel jste do týmu, který je v první lize úplně poslední. Je to v kabině hodně znát?
Ne, nálada je dobrá. Jsou tady samí mladí kluci, kteří mají všechno před sebou. Nepostřehl jsem, že by byli nějak smutní nebo nervózní. Naopak, všichni jsme chtěli vyhrát.

Jenže to se nakonec zase nepovedlo. Jak dlouho budete ještě brodský dres oblékat?
Dohoda zní tak, že odehraju tři zápasy a pak se vracím do Brna.

Tři zápasy by vám měly na rozhrání stačit?
Uvidíme. (krčí rameny)

A v tom prvním jste ze sebe měl jaký pocit?
Úvodní třetina nebyla nic moc, ale od druhé se to začalo zvedat. Ve třetí už jsem zase cítil, že je to ten pohyb, který jsem postrádal. Věřím, že to bude jenom lepší.

Sezona pro vás začala dost nešťastně, jak by teď měla vypadat její druhá polovina?
Je pravda, že jsem stihl odehrát jen pět zápasů a pak zůstal na dlouho mimo. Teď už se ale zase dávám do kupy, pracuju na fyzičce, abych se mohl vrátit do Brna a hrát zase pravidelně.Najdete na iDNES.czmobilní verze