Klávesové zkratky na tomto webu - základní
Přeskočit hlavičku portálu


Hemský: Chci Stanley Cup a pak na Světový pohár. Přijmu jakoukoli roli

11 2016
Vždycky platil za kreativního hráče, který vymyslí a pro spoluhráče připraví spoustu gólů. Uplatnění hokejového šikuly Aleše Hemského se však v posledních letech trochu změnilo - i on se musí přizpůsobovat. Platí to v NHL a je možné, že to bude platit i v reprezentaci.

Do první nominace na Světový pohár jste se nevešel, ale asi se dá říct, že máte solidní šanci ve druhém sledu. Souhlasíte?
Těžko říct, tohle opravdu nevím. Já jsem vlastně ani nepočítal, že bych měl být v té první nominaci. S nikým jsem nemluvil, akorát s Jardou Špačkem, ale my se známe normálně, takže jsme se bavili o běžných věcech. O Světovém poháru moc ne. Je jasný, že by na něj chtěl jet každý, já taky, protože je pocta hrát za reprezentaci. Čím je člověk starší, tím si toho váží víc. Tak uvidíme, co se stane.

Dáváte si šance?
Je plno českých hráčů, kteří v nominaci můžou být. Záleží na trenérovi, koho bude chtít. Jsem připravený. Ale momentálně nad tím moc nepřemýšlím, protože mým cílem je teď Stanley Cup.

Jste připravený vzít v reprezentaci jakoukoli roli?
Já jsem na to zvyklý z Dallasu, kde hraju třetí, občas druhou lajnu. Nastoupím prostě tam, kam nás trenér dá. Musíme se podřídit, takže mi to už nějak moc nevadí.

Nemrzí vás tedy, že nemáte na kontě tolik gólů a bodů?
Každého to asi mrzí, ale hlavní cíl je pro nás udělat play-off. Nezáleží, jestli někdo udělá šedesát nebo osmdesát bodů. Prostě chceme uhrát play-off a vyhrát Stanley Cup.

Jak jste spokojený sám se sebou?
Vím, že by každý čekal trochu něco jiného, ale my tady prostě máme každý svou roli. Když ji plníš, tak hraješ, a když ji neplníš, tak nehraješ. Potvrdilo se, že když budeme mít čtyři lajny, z nichž každá bude dělat, co má, tak budeme vyhrávat. Máme v Dallasu výborné hráče, kteří jsou tu od toho, aby dávali góly. Ti to plní a my ostatní, když něco dáme, tak je to dobrý. Ale hlavně musíme dodržovat systém.

Co říkáte na Pardubice, které v extralize bojují o přežití?
Teď jsem to začal docela dost sledovat a musím říct, že je divné, když je člověk vidí, jak musejí hrát o baráž. Lidi to tam hodně žerou, pro ně je hokej hrozně moc. Já jsem v Pardubicích vyrostl, mně na tom taky záleží. Doufám, že to zvládnou, budou bojovat a extraligu udrží.Hokej na zimních olympijských hrách 2018

Hokejový turnaj v jihokorejském Pchjongčchangu startuje ve středu 14. února.

Čtvrtek 15. února, 13.10: Česko - Korea
Sobota 17. února, 4.10: Kanada - Česko
Neděle 18. února, 8.40: Česko - Švýcarsko

Josef Jandač, Martin Erat, Roman ČervenkaOndřej Němec, Dominik Furch, Pavel Francouz, Vojtěch Mozík, Jakub Nakládal, Michal Řepík, Michal Birner

Najdete na iDNES.czmobilní verze