Klávesové zkratky na tomto webu - základní
Přeskočit hlavičku portálu


Porveme se o finále, slíbil nadšený Hertl po postupu přes USA

TAKHLE SLAVÍ HERTL. Český hokejový útočník Tomáš Hertl se raduje z gólu ve čtvrtfinále proti USA. | foto: Reuters

23 2014
Minsk (Od našeho zpravodaje) - Ve čtvrtfinále dal důležitý gól na 2:1, který nasměroval český tým k postupu. Tomáš Hertl hned vzápětí nadšeně prohlásil: "Uděláme všechno pro to, abychom se dostali do finále. Porveme se, co to půjde."

Dá se říct, že postupem přes USA z vás spadne tlak?
Už na prvním srazu v Letňanech jsme si řekli, že chceme na mistrovství dosáhnout na úspěch. Což u nás v Česku znamená jedině medaili. Budeme o ni bojovat!

Ale zápas s Američany, to byly nervy, viďte?
Hrozný! Hlavně na konci, když si vytvořili tlak a snížili na 3:4. Všichni jsme koukali na časomíru, jak ubíhají setinky vteřin. Při závěrečné siréně to byla úleva a radost zároveň. Osobně se už nemůžu dočkat semifinále - bude to moje první v kariéře.

Jágr říkal, že to bude teprve ta opravdová prověrka, protože Američané - při vší úctě - neměli úplně nejsilnější tým. Vidíte to stejně?
Měli tu hodně mladých kluků, někteří hráli po farmách nebo dokonce na univerzitách. I tak jsou to kvalitní a hlavně rychlí hokejisté. Pro nás turnaj nekončí a na dalšího soupeře musíme vlítnout a nepolevovat. Protože nebýt Saši Saláka, mohli už jsme jet domů.

Tolik se vám líbil jeho výkon?
Je to náš základní stavební kámen. Od začátku turnaje chytá výborně, má fazónu. Hlavně jemu vděčíme, že jsme se dostali až sem. Věřím, že nás podrží i dál, protože hraje s přehledem, v klidu, počká si, nepanikaří.

Zlomovým moment zápasu byla ale využitá přesilovka na pět minut. Souhlasíte?
Jo, potřebovali jsme v ní dát aspoň jeden gól. To se mi povedlo a hned vzápětí jsem mohl přidat druhý, to byla škoda. Měl jsem před sebou prázdnou branku, kdybych zvedl puk, byl to gól. To je to moje nedávání... Přesilovky nám hodně pomohly, ale na úkor Vládi Sobotky.

Co jste říkal na zákrok Američana Abdelkadera?
Sob od něj dostal pořádně nečistý hit. Doufejme, že bude v pořádku, protože ho v semifinále určitě potřebujeme. Sám jsem to viděl až v televizi a musím říct, že za tohle by Abdelkader dostal v NHL určitě suspendaci. Šel mu na hlavu, bylo to od něj pěkně hnusný. Je mi Soba hrozně líto. On je to silnej kluk a vždycky se do dalšího zápasu oklepe. Tak to snad bude platit i tentokrát.Najdete na iDNES.cz

mobilní verze