Ondřej Kacetl

Ondřej Kacetl | foto: ČTK

Kacetl: Volno? Musíme se dobře připravit a dostat ze sebe vše

• 1
Důležitou výhru za sebou mají hokejisté Hradce Králové, když v domácím zápase porazili v pátek Zlín těsně 3:1. Jedním z hlavních strůjců vítězství byl hradecký gólman Ondřej Kacetl, který svůj tým v závěrečném tlaku soupeře za stavu 2:1 podržel, zejména proti stoprocentní šanci Roberta Říčky v závěru utkání. V neděli měl Hradec volno, duel v Chomutově bude dohrávat až 2. února,

„On to dostal mezi kruhy a naštěstí mě trefil, já sem ani nevěděl, kde puk je, v první chvíli jsem myslel, že je nad brankou, ale nakonec zůstal ve mně a kluci to před brankou skvěle pohlídali,“ hodnotil nejdůležitější zákrok zápasu Kacetl.

Co v konečném účtování rozhodlo, že jste dokázali Zlín doma těsně udolat?
Tak rozhodlo to, že jsme chtěli víc. Pohlídali jsme si hráče dobře dozadu, vlastně celý zápas byl skvěle ubráněný. Kluci hráli výborně, blokovali spoustu střel a pro mě je to potom všechno jednoduší, takže to byl dobře odvedený týmový výkon.

V první třetině přestala jít zhruba na deset minut časomíra, nerozhodilo vás to?
Tak bylo to takové divné, hlavně mě to štvalo kvůli tomu, že jsem neviděl tresty, kdy jde hostující hráč z trestné lavice, což bylo hodně nepříjemné.

Při hře soupeře bez brankáře jste se pokoušel vstřelit gól přes celé kluziště, proč to nevyšlo?
Bohužel mi sjel puk z hole, naštěstí to šlo na našeho hráče a nakonec z toho byla asistence.

Je pro vás lepší větší zápasová vytíženost, než když hrajete jeden zápas za týden?
Tak určitě mám radši, když hrajeme třeba tři zápasy za týden, protože tam je takový zápasový rytmus a myslím, že každý hráč vám to potvrdí, ale alespoň se stihneme připravit důkladně na další zápas proti Karlovým Varům a budeme moct do toho zápasu dát vše jako proti Zlínu, kde jsme se vymačkali, co to šlo.