Klávesové zkratky na tomto webu - základní
Přeskočit hlavičku portálu


Jágr sepsul novináře, ten mu odpověděl: Chyba je na straně Floridy

Jaromír Jágr z Floridy se rozcvičuje před zápasem s Torontem. | foto: AP

30 2016
Jaromír Jágr se na twitteru ostře pustil do respektovaného zámořského novináře Jamese Mirtlea, kterého obvinil, že špatně interpretoval jeho slova po zápase s Torontem. Jak se později ukázalo, byl to neuvážený krok.

O co šlo? Mirtle z deníku Globe and Mail na svém twitterovém účtu napsal po utkání Florida - Toronto (2:5): „Jágr řekl, že soupeř nebyl tak dobrý, ale že měl spíš štěstí.“

Česká 68 se vzápětí rozčílila a v odpovědi reagovala: „Řekl jsem, že jsme měli štěstí před dvěma týdny v Torontu, kde jsme vyhráli. Jestli nerozumíte tomu, co jsem řekl, tak o tom nepište. Děkuji.“

30.března 2016 v 07:23, příspěvek archivován: 30.března 2016 v 16:33

@mirtle if you didn't understand what I said don't write about it thank you

Jenže jak se později ukázalo, autora chyby musí Jágr hledat ve vlastních řadách. Mirtle totiž vzápětí uvedl, že vycházel z oficiálních citací, které novináři dostali přímo od Florida Panthers.

„Přesto svůj původní tweet rád stáhnu,“ napsal Mirtle, jenž jako důkaz přidal fotografii oficální tiskové zprávy, v níž byla Jágrova slova chybně přepsána.

Jágr si svou zlost tedy bude muset vylít spíš na PR oddělení vlastního zaměstnavatele. Možná si řeknete, že jeho reakce byla příliš arogantní a nechápete, že ho taková maličkost tolik nadzvedla.

30.března 2016 v 13:59, příspěvek archivován: 30.března 2016 v 16:34

@68Jagr These were the quotes provided by the Panthers last night. But I'll gladly take down the tweet. pic.twitter.com/JD0cy8dhQq

Kromě toho, že Jágr bývá po porážkách obvykle nevrlý, je vysvětlení jednoduché: nechce působit nabubřele. Pokud by totiž řekl, že Toronto nevyhrálo díky hokejovému umění, ale jen náhodou, vypadal by jako člověk, který nerespektuje soupeře a neumí prohrávat.

Hokejový veterán ostatně v jedné ze tří reakcí na Mirtlův původní tweet napsal: „Je velice těžké hrát proti tak dobrému mladému týmu, který už může hrát bez tlaku.“ (Toronto je nejhorším mužstvem v NHL, takže už vypustilo bitvu o play-off a momentálně se soustředí na přestavbu mužstva.)

Mirtle, jehož na twitteru sleduje téměř 94 tisíc odběratelů, nakonec napsal: „Jágr řekl, že Florida měla v Torontu víc štěstí, než že by vyhrála díky lepšímu výkonu. Tahle slova dávají větší smysl.“Najdete na iDNES.czmobilní verze