Klávesové zkratky na tomto webu - základní
Přeskočit hlavičku portálu


Kindlova nejistota v Detroitu: tvrdá konkurence a mladí v zádech

Jakub Kindl z Detroitu posílá gólovou střelu na branku New Jersey. | foto: AP

26 2015
Nemá to v Detroitu jednoduché, to hokejový obránce Jakub Kindl moc dobře ví už delší dobu. Teď se sice zdá, že by mohl po odchodu slavného trenéra Mikea Babcocka do Toronta dostat větší prostor, jenže to může být jenom iluze.

Kindl byl v průběhu uplynulé sezony v Detroitu na odstřel. Odehrál jen 35 zápasů a hlavně v závěru hodně strádal: z posledních 41 duelů strávil 33 na tribuně. Když už nastoupil, pak jen vinou zranění některého z beků - jako například Marka Židlického.

Kouč Babcock ho neměl příliš v oblibě, neustále si například stěžoval, že mu u něj chybí dostatečná soutěživost a chtíč prosadit se. Dokázat, že si zaslouží místo v sestavě. Jenže Kindl to měl těžké, protože bez důvěry trenéra se těžko pracuje.

Teď by se mohlo blýskat na lepší časy, nový kouč Jeff Blashill v něm vidí ofenzivní potenciál a je prý ochoten mu dát šanci. Tahle zpráva se v zámoří objevila už začátkem července, jenže pak vyšlo najevo, že se ho klub během léta snažil vytrejdovat.

To se mu však nepodařilo podobně jako v průběhu minulé sezony. A tak Kindl bude v září bojovat o místo v Detroitu. Ovšem šumperský rodák bude muset bojovat s tvrdou konkurencí a bude muset mít velké štěstí, aby přesvědčil.

Stačí pohled na soupisku a jména jako Niklas Kronwall, Mike Green, Jonathan Ericsson, Kyle Quincey, Brendan Smith, Danny Dekeyser... Je jasné, že Kindl bude až sedmý obránce v pořadí a šanci dostane opět většinou jen v případě, že se někdo zraní. A to v záloze navíc číhá řada mladých vlčáků jako Alexej Marčenko, Xavier Ouellet, Nick Jensen nebo Ryan Sproul.

V amerických médiích se navíc objevují informace, že se ho Detroit bude nadále snažit vyměnit do jiného klubu. Kouč Blashill, který ho dobře zná z farmy v Grand Rapids, se ho však přes tisk snaží podpořit: „Jakub má skvělé schopnosti a je to dobrý kluk. Doufejme, že na záříjovém kempu bude dobře připravený a o místo se popere.“Najdete na iDNES.czmobilní verze