Klávesové zkratky na tomto webu - základní
Přeskočit hlavičku portálu


Český otloukánek z NHL žije opět v nejistotě: Musím být trpělivý

Jakub Kindl odehrál pět zápasů v dresu Floridy za sebou. Vydrží v sestavě i po odvolání kouče Gallanta? | foto: Profimedia.cz

28 2016
Hokejista Jakub Kindl si oprávněně může připadat jako otloukánek. Když už se konečně dočkal šance na Floridě, tak klub vyhodil trenéra Gerarda Gallanta. A český obránce musí znovu žít v nejistotě: udržím se v NHL, nebo ne?

Nové vedení má totiž docela jinou vizi. Gallanta coby kouče, jenž si zakládal především na vztazích s hráči, nyní nahradí čistě robotické myšlení. A je otázka, jestli Kindl zapadne do nových vzorců.

Třeba jestli má dobrá statistická čísla, moderní to prvek v současném hokeji, který čím dál víc rozhoduje o tom, jestli bude hokejista úspěšný, či nikoli.

Pryč je Kindlova radost pramenící z toho, že odehrál pět zápasů v NHL za sebou. A všechny navíc dobře bez výraznějšího zaváhání.

Devětadvacetiletý bek dostával i dostatek prostoru, jeho čas strávený na ledě neklesl pod patnáct minut, mnohdy byl však o dost vyšší.

„Hraje solidně a odvádí práci, kterou od něj očekávám,“ chválil ho Gallant. „Chci, aby předváděl stabilní výkony a já se na něj mohl spolehnout. To zatím plní.“

Po změně trenéra se však ukazuje známý fakt: v NHL se může všechno změnit ze dne na den. U Kindla toto přísloví platí dvojnásob. Jeho velkou výhodou však je, že podobné situace ze své kariéry moc dobře zná.

Fotogalerie

Nestalo by se mu poprvé, že by pendloval mezi farmou a prvním týmem. I v této sezoně ho Florida povolala podruhé. Poprvé na zápas s Torontem, do něhož nakonec nenastoupil - jen si s týmem zatrénoval a pak mazal zpátky do Springfieldu.

Jenže když Panthers prohráli vysoko 1:6, musel zase rychle zpátky. Tentokrát „natrvalo“.

Kindl zůstává trpělivý a užívá si možná svůj poslední rok v NHL, jelikož mu po této sezoně končí smlouva. Rozhodně nelze říct, že by odchodem trenéra Gallanta automaticky přišel o místo, jelikož Floridu trápí zranění Alexe Petrovice, jenž by měl být se zlomeným kotníkem mimo hru ještě minimálně měsíc a půl.

„Některé věci ve svém životě nemůžete ovlivnit,“ reaguje Kindl smířlivě. „Když jsem byl na farmě, tak jsem se jen soustředil na to, abych byl lídrem na ledě i v kabině. Byl jsem u všech důležitých situací, i to mi pomohlo, abych byl připravený, když přijde šance.“

Další Kindlovou výhodou může být, že je schopný být vyloženě defenzivním obráncem, který nedělá chyby.

Ovšem kdo ví, jestli nebude stačit jediná, aby dostal příležitost některý z jeho konkurentů. Čeká na ni Dylan McIlrant, jenž zatím odehrál za Panthers jeden zápas, po němž kouč Gallant prohlásil: „Potřebuje ještě zapracovat na bruslení.“

Dalším v řadě je mladík Ian McCoshen, jenž NHL dosud neokusil. Kindl říká: „Jsem připravený udělat maximum. Cokoli se po mně bude chtít, to na ledě splním.“

Bude to stačit?Najdete na iDNES.czmobilní verze