Klávesové zkratky na tomto webu - základní
Přeskočit hlavičku portálu


Nakládal: Calgary ví, proč mě bralo. Chci prorazit do NHL

Jakub Nakládal (vlevo) si výkony na mistrovství světa v Praze řekl o angažmá v zámořském Calgary | foto: Reuters

20 2015
Sám už ani nedoufal, že by taková nabídka mohla ještě přijít. "Od dětství jsem snil o NHL, ale v mém věku je to překvapení. Mám obrovskou radost," nezastírá 27letý hokejový obránce Jakub Nakládal, který na světovém šampionátu oslnil kanadské Calgary natolik, že s ním podepsalo kontrakt. Sice jen dvoucestný, ale přece.

Jaké si děláte naděje, že se prosadíte?
Dvoucestná smlouva mi nezaručuje místo v NHL, to si budu muset vybojovat. Vím, že to nebude jednoduché, ale kdybych se dopředu vzdával, tak tam nemá smysl ani chodit. Musím mít sebevědomí a věřit tomu, co umím a jak hraju. Kdybych se jim nelíbil, tak by mě nebrali. Není to tak, že si mě vybrali na základě informací z druhé ruky, ti skauti mě viděli na vlastní oči a vědí, co ve mně je. Věřím, že to potvrdím.

Čím jste Calgary upoutal?
Do detailů jsme nezabíhali, ale myslím, že rozhodly výkony na mistrovství. Počítám, že se jim líbí moje tvrdá hra, to, že od sebe jenom neodpaluju puky, takže nejsem jenom defenzivní bek. Umím podpořit útok. Ale všechno se dozvím, až mě uvidí v létě na kempu.

Jednal jste i s Chicagem a Carolinou. Proč jste si vybral Calgary?
S Chicagem jsem byl v kontaktu, ale nakonec to nebylo tak žhavé. A s Carolinou také proběhly nějaké oťukávací rozhovory, ale nejpřímější byla nabídka z Calgary. Od začátku mi řekli svou představu, která se shodovala s mým očekáváním.

Mluvil jste jenom se skauty?
S těmi jsem se viděl na schůzce, ale v úterý jsem mluvil už i s manažerem. Volal mi, vyměnili jsme si úvodní informace o kempu a říkal, že je rád, že jsme se dohodli a že doufá, že potvrdím, proč mě brali.

Doufal jste, že by ještě mohla přijít taková nabídka?
Samozřejmě nejsem nejmladší, ale byl to můj dětský sen a doufal jsem, že by to třeba jednou mohlo vyjít. Teď je víceméně na mně, jestli svou šanci využiju.

A co když ne? Máte záložní variantu?
Je to velký risk, ale v KHL jsem byl už domluvený s Čerepovcem, kde je teď novým trenérem Václav Sýkora. Jejich jednání se mi strašně líbilo, podmínky byly vynikající, ale nakonec jsem se rozhodl pro NHL. Co bude, kdybych náhodou neuspěl, to nikdo neví, to by se řešilo až potom. Zatím o tom nechci moc přemýšlet. Člověk by měl mít zadní vrátka, ale já se rozhodl a doufám, že to vyjde.

Jak jste na tom vlastně s angličtinou? Roman Červenka, váš spoluhráč z reprezentace, s ní měl zrovna v Calgary problémy.
Zaplaťpánbůh na tom nejsem špatně, i když na ní musím ještě zapracovat. Hodně mi pomohlo angažmá ve Lvu. Byl to sice klub na českém území, ale bylo v něm hodně cizinců, takže se tam všechno řešilo v angličtině. A uplynulou sezonu jsem strávil ve finském Turku, kde všichni umí anglicky. To mi hodně pomohlo a myslím, že se domluvím v pohodě.

Už jste se stačil spojit s Jiřím Hudlerem a Ladislavem Šmídem, kteří v Calgary hrají?
Ani s jedním jsem nemluvil. Je to hodně čerstvé a ještě nebyl čas řešit podrobnosti. Samozřejmě že se s nimi spojím, ale to teprve přijde.

Během rozhovoru slyším, jak vedle vás pláče dítě. Pojedete do Calgary rovnou s rodinou?
Ze začátku poletím sám, protože musím zajistit bydlení a všechno okolo, aby manželka přišla s malým Kubíkem do hotového. Ona je na cizinu zvyklá, byla se mnou v Rusku a s Kubíkem i ve Finsku.Najdete na iDNES.czmobilní verze