Klávesové zkratky na tomto webu - základní
Přeskočit hlavičku portálu


O extraligové baráži se v jihlavské šatně nesmí mluvit

Jihlavský útočník Josef Skořepa (vpravo) | foto: Eva Streichsbierová, MF DNES

14 2016
Týden klidu je pryč, celá Jihlava ode dneška už zase žije naplno hokejem. Domácí Duklu totiž večer čeká první utkání semifinálové série. A na souboje s ústeckým soupeřem se náramně těší i jihlavský útočník Josef Skořepa.

Loni touhle dobou už měl dávno dovolenou. V dresu Benátek nad Jizerou pro něj skončila sezona už ve čtvrtfinále, v němž Středočeši podlehli Českým Budějovicím. Letos si ale zkušený hokejista Josef Skořepa zahraje minimálně semifinále. V létě totiž přestoupil do Jihlavy. „Rozhodně je lepší hrát než mít třeba dva měsíce dovolenou,“ tvrdí čtyřiatřicetiletý forvard.

Jako ženatý by možná mluvil jinak, ovšem on si zatím za svými slovy stojí. „Jsem ještě mládenec,“ prozrazuje s úsměvem. „Ale tuhle prodlouženou mi přejí jak rodiče, tak i přítelkyně a všichni kamarádi. Fandí mi,“ doplňuje.

Z jeho projevu je více než patrné, že si aktuální ročník druhé nejvyšší domácí soutěže maximálně užívá. A to nejenom z pohledu zápasů, ale také co do atmosféry na Horáckém zimním stadionu. „Někteří kluci v kabině si sice občas postěžují, že chodí málo lidí, ale já si nemám na co stěžovat. Vždycky říkám, že z Benátek jsem zvyklý na sto padesát diváků, takže pro mě je to tady úplná paráda,“ přesvědčuje.

Netrpěliví ano, nervózní nikoliv

Každopádně také on by v semifinále uvítal přeci jen o něco větší podporu publika. „Kdyby přišlo třeba pět tisíc lidí, tak to by bylo úžasný. A samozřejmě nejen pro mě, ale i pro některé naše mladé kluky, kteří hrají svoje první seniorské play-off,“ přimlouvá se.

Ostatně to, že je Jihlava hokejové město, prý vnímá od samého začátku, kdy na Vysočinu dorazil. „Už od letní přípravy se tady všichni na hokej těší. No a teď, když sezona vrcholí, je to cítit dvojnásob,“ všímá si Skořepa.

Nálada před úvodním zápasem je podle něj v jihlavské kabině výborná. „Porazili jsme Havířov, čímž jsme splnili cíl. A teď máme další –porazit taky Ústí. Celý týden se na semifinále chystáme a jsme netrpěliví. Už aby to začalo,“ vyhlíží s nedočkavostí úvodní vhazování.

Netrpělivost přiznal, ovšem o případné nervozitě nechtěl ani slyšet. „Nic takového si nepřipouštíme,“ hlásí. „Burcujeme se, hecujeme, ale nervózní nejsme. Jsme na sérii připraveni. A věřím, že mnohem lépe než Kladno,“ zmiňuje favorita, který z play-off „vyletěl“ právě po prohrané sérii s ústeckým týmem.

Hlavně žádné podcenění

Dukla letos narazila na Severočechy celkem čtyřikrát a čtyřikrát brala všechny tři body, přičemž pokaždé vstřelila v zápase čtyři góly (4:1, 4:3, 4:1, 4:3). „V play-off to ale může být klidně jenom o jednom gólu,“ zamýšlí se Skořepa. „Hlavně nesmíme Ústí podcenit. Sami jsme viděli, co udělalo s Kladnem. Rozhodně to není jednoduchý soupeř,“ burcuje před startem série.

Také proto je zatím v jihlavské kabině slovo baráž absolutní tabu. „Nejdřív musíme udělat čtyři vítězství, teprve pak se o ní můžeme bavit. Zatím je to ale zakázáno,“ prozrazuje Skořepa.

A v čem je podle něj největší síla současného Ústí nad Labem? „Mají výbornou první lajnu s Jardou Roubíkem. Ale tu snad pokryjeme. Musíme. Nic jiného nám nezbývá, když chceme jít dál,“ hlásí odhodlaně druhý nejproduktivnější hráč Dukly v letošní sezoně.

Najdete na iDNES.czmobilní verze