Klávesové zkratky na tomto webu - základní
Přeskočit hlavičku portálu


Chceme to dohrát se ctí, říká Seman před domácí barážovou rozlučkou

Jihlavský útočník Filip Seman v souboji s brankářem Slavie Alexandrem Hylákem. | foto: ČTK

22 2016
Jihlavští hokejisté dnes sehrají poslední domácí utkání v letošní baráži o extraligu. O šanci na postup už sice přišli, přesto se v duelu s Karlovými Vary (18.00) touží s fanoušky rozloučit důstojně. „Chceme to dohrát se ctí,“ říká útočník Filip Seman.

Do letošní baráže o extraligu měl hokejový útočník Filip Seman ve svých osobních statistikách v nejvyšší soutěži údaj: 32 zápasů, 0 bodů.

O tom, že by bývalý hráč Vítkovic a Chomutova stačil i na elitní soutěž, se třicetiletý forvard definitivně přesvědčil až v letošní prolínací soutěži. V ní v dosavadních deseti kolech nastřílel pět branek, přidal jednu asistenci a je aktuálně nejlepším kanonýrem jihlavské Dukly.

Ostatně žádný jiný hráč nenasázel v letošní baráži více gólů: na pěti zásazích se srovnalo dalších šest hráčů.

„Když se na to člověk takhle podívá, asi může být spokojený. Rozhodně si na to nemůžu stěžovat,“ usmívá se Seman. „Samozřejmě se vždy najde spousta věcí, které člověk mohl udělat lépe. Na druhou stranu se další daly zkazit.“

Navíc platí příjemná rovnice: kdykoliv Seman vstřelil v utkání gól, Dukla dokázala bodovat. Dvakrát podlehla Slavii v nájezdech (doma 4:5 a venku 2:3), jednou v nájezdech porazila Litvínov (doma 2:1) a dvakrát slavila tříbodový zisk – doma s Karlovými Vary (2:1) a naposledy v úterý v domácím zápase se Slavií (4:1).

„Byla škoda, že jsem nebyl více produktivní na venkovních hřištích. Tam jsem také nějaké šance měl, ale nedokázal jsem to zúročit,“ lituje Seman.

Právě neúspěšné výsledky na hřištích soupeřů – odkud Dukla přivezla jediný bod – nakonec rozhodly o tom, že Jihlava v baráži neuspěje. „Už před baráží jsme si říkali, že je potřeba vyhrát všechna domácí a třeba dvě venkovní utkání, aby mančaft postoupil,“ prozrazuje Seman. „A to se víceméně potvrdilo. Nám se zatím venku nepodařilo vyhrát ani jednou, neuhráli jsme ani všechny body doma. A proto jsme ze hry o postup.“

Proč Dukla utkání u soupeřů nezvládla? „Hlavní rozdíl vidím právě v naší produktivitě. Ale ani naše hra nebyla taková jako na domácím hřišti,“ mrzí Semana. „Před vlastními fanoušky se vám hraje vždy lépe. A protože extraligové mančafty jsou kvalitní, na jejich hřišti byl ten rozdíl více vidět.“ 32 zápasů bez jediného bodu?

Ten údaj byl prý zkreslující Seman je rád, že si díky baráži mohl konečně zapsat do extraligových osobních statistik alespoň nějaké přírůstky. „Údaj o 32 utkáních bez bodu je zkreslující. Je to 32 startů,“ vysvětluje Seman. „Samozřejmě nyní v baráži mám mnohem větší prostor, než jsem dostával předtím. Ať už jako mladý hráč ve Vítkovicích (19 zápasů), nebo později v Chomutově (13 zápasů),“ uvědomuje si.

„Samozřejmě že jsem o tom před baráží přemýšlel. A jsem rád, že to tam takhle napadalo a že se mi podařilo nějaké body si připsat,“ připouští. „Ale ono je to hodně o hlavě. Předtím jsem na to nebyl psychicky tolik připravený. Nedokázal jsem svoje šance zúročit. Když jsem prostor na ledě dostal, nevyužil jsem toho. Teď ano.“ Zkušeného útočníka těší, že se Dukle podařilo se soupeři v baráži držet krok. „Celý tým jsme ukázali, že až takový rozdíl mezi extraligou a první ligou není.“

Ani v závěru prolínací soutěže nechce Dukla rozhodně nic vypustit. Navzdory tomu, že už na postup nemůže pomýšlet, chce co nejvíce bodovat. „Nedokážu si představit, že bychom to šli jen odevzdat. To nepřichází v úvahu,“ slibuje Seman před dnešním duelem s Karlovými Vary a nedělní bitvou v Litvínově.

„Chceme vyhrát co nejvíce zápasů. Protože to hrajeme nejen pro sebe, ale i pro naše fanoušky. I když jich chodí míň, než jsme čekali,“ vzkazuje divákům. „Aspoň pro ty, co chodí, chceme odehrát co nejlepší utkání.“

Nízká návštěva ho neodrazuje. „Samozřejmě jsme se o tom v kabině bavili. Ale z toho si musí důsledky vyvodit vedení. Říct si, kolik lidí na zápasech čekali a jak k tomu přistoupili,“ krčí rameny Seman. „My se můžeme snažit předvádět co nejlepší výkony. A myslím, že se nám to dařilo. Už jen tím, že jsme se do baráže dostali,“ dodává.

Autor:


Odvážné maminky ukazují poporodní bříška
Odvážné maminky ukazují poporodní bříška

Těhotenství je krásné období, během kterého se největší změny odehrávají uvnitř ženského těla. Rostoucí bříško, nově získaná kila, napnutá kůže - i tyhle proměny k němu ale patří.

Najdete na iDNES.czmobilní verze