Klávesové zkratky na tomto webu - základní
Přeskočit hlavičku portálu


První tři týdny bude těžší i chodit domů‚ říká o přípravě Dobrovolný

Jiří Dobrovolný z Jihlavy (vpravo) se snaží natlačit před Milana Kostourka z Havlíčkova Brodu v zápase 1. hokejové ligy. | foto: Petr Lemberk, MAFRA

15 2013
Po avizovaném konci kariéry dnes už bývalého spoluhráče Tomáše Ficence se 33letý Jiří Dobrovolný stal nejstarším obráncem týmu jihlavských hokejistů. A díky bohatým zkušenostem v dresu Dukly i jedním ze žhavých aspirantů na uvolněné místo kapitána prvoligového celku z Vysočiny. "Šance dělat kapitána asi je. Ale já se k tomu hrnout nebudu. To záleží na trenéru Vlkovi," usmívá se jihlavský odchovanec, který v barvách Dukly, Plzně a Havířova nasbíral přes 300 startů v extralize.

"Jestli bude kapitánem Petr nebo Pavel, je vcelku jedno. Důležité bude, aby tým šlapal, podával solidní výkony a uspokojil naše náročné diváky," doplnil.

V pondělí vám startuje suchá příprava na novou sezonu. Jak se na u hráčů nepříliš oblíbenou část sezony těšíte?
Těším se, určitě. My jsme měli dlouho volno (Dukla skončila minulý prvoligový ročník po čtvrtfinálové porážce 0:4 s Ústí nad Labem už 26. února – pozn. red.), takže se alespoň zase uvidím s klukama. Začne nám taková trošku radost, trošku starost.

Je před vámi jedenáct týdnů tréninků. Už tušíte, co vás čeká?
Podrobně ještě ne, to nám trenér řekne až na úvodním tréninku. Ale příprava je furt stejná, ať je kdekoliv. Za ty roky, co to dělám, mě už myslím nic nepřekvapí.

Je ve 33 letech do přípravy stejná chuť, jako když je člověk mladý?
Určitě. Nepříjemné je to jen ze začátku, dva tři týdny, než si tělo zvykne a nabere rytmus. Přeci jen, měsíc a půl jsme aktivně nic nedělali. I když jsem si párkrát byl nějaký sport dát, nebylo to v takové intenzitě, jako nás teď čeká. Jestli to bude stejné jako loni, což asi jo, tak první tři týdny bude těžší i chodit domů. Ale jak si tělo zvykne, už to bude dobré.

Dukla minulý týden prozradila, že kariéru končí dvě dlouholeté jihlavské opory: obránce Ficenc a útočník Hodek. Jaká bude příprava bez nich?
Já už jsem to věděl, říkali to hned po sezoně. Jen Dukla to do médií dala až teď. Určitě vždycky, když někdo dlouhodobě hraje za nějaký klub a pak skončí, je to chvilku jiné. Ale na druhou stranu, nikdo není mladej věčně. Hokejový a sportovní život všeobecně není nadosmrti, v určitém věku každému skončí. Prostě to tak je.

Jejich zkušenosti ale asi chybět budou, souhlasíte?
Musíme se s tím nějak poprat. Nevím, jestli někdo stejně starej přijde. To by byla otázka na pana Ščerbana (jednatel Dukly – pozn. red.). Pokud ne, tak dostanou šanci mladí. Musí ukázat, že na to mají. A my starší, jestli tady vůbec někdo zůstaneme, je musíme někam dotáhnout. Když se nám to nepodaří, nebude to dobré.

V příští sezoně nebude v Jihlavě pokračovat ani další produktivní útočník Michal Jeslínek. V těchto třech Dukla ztrácí téměř 100 kanadských bodů z minulého ročníku. Jak je nahradíte?
To je další otázka spíš na trenéra a na pana Ščerbana, že si nechá odejít sto bodů. Jediné, co vám k tomu můžu říct já, je, že se budu snažit lépe bránit. Abychom gólů dostali méně než loni. A snad někdo z nových hráčů těch sto bodů udělá.

Autor:


Najdete na iDNES.czmobilní verze