Klávesové zkratky na tomto webu - základní
Přeskočit hlavičku portálu


Na led se nepodíváš, slyšel Šidlík ve Varech. Teď je rád za Jihlavu

Petr Šidlík na tréninku hokejové Jihlavy | foto: Petr Lemberk, MAFRA

26 2016
Mohl čekat, zda na něj zbude místo v sestavě extraligových Karlových Varů. Obránce Petr Šidlík si však řekl, že mladý hokejista potřebuje co nejvíce hrát, a raději zamířil do prvoligové Jihlavy. V mateřském klubu zatím může být spokojený, hned se zařadil ke klíčovým bekům Dukly.

Na začátku aktuální sezony to vypadalo, že mladý hokejový obránce Petr Šidlík rozšíří svou dosavadní skromnou bilanci v extralize.

Dvaadvacetiletý odchovanec Dukly Jihlava podepsal roční smlouvu s karlovarskou Energií a nastoupil i do prvního přípravného utkání. Jenže hned vzápětí si zlomil prst. Následovalo vynucené volno a léčba. „A když jsem později mohl nastoupit, nedostal jsem příležitost. Objevil jsem se jen v posledních dvou přípravných zápasech, přičemž ten druhý jsem dohrál vlastně jen díky tomu, že se zranil jiný bek,“ popisuje Šidlík.

Ten sice dostal příležitost i v úvodu extraligové sezony, zároveň však necítil od trenérů důvěru. „Poslali mě do Jihlavy, abych se rozehrál. Což bylo dobré, docela se mi dařilo. Nasbíral jsem nějaké body, navíc jsem byl rád, že pomůžu Dukle,“ popisuje.

Vyjádření Karlových Varů

Rozvázání hráčské smlouvy Petra Šidlíka v Karlových Varech okomentoval na webu západočeského klubu sportovní manažer HC Energie Jaromír Kverka st.

„Mrzí mě to, protože pokud by Petr projevil více trpělivosti, velmi brzy by si určitě místo v základní sestavě A-týmu vybojoval. Hráč měl v letní přípravě zranění – zlomeninu prstu, a část přípravy kvůli tomu musel vynechat. Proto jsme mu dali dostatek času na to, aby byl na extraligu připraven. Zároveň jsme ho uvolňovali na utkání do Dukly Jihlava, kde se po doléčení zranění rozehrával. Bohužel dnešní mladí hráči často projevují nedostatek trpělivosti v boji o místo v základní sestavě a hledají svým způsobem lehčí cestu.“

Následovalo pravidelné cestování. „Ve středu jsme hráli v Jihlavě, ve čtvrtek jsem jel 250 kilometrů na trénink do Varů,“ líčí Šidlík. „Byl jsem unavený a trenér nebyl spokojený s tím, jak trénuji. Že prý to flákám,“ podivuje se. „Nedali mi příležitost hrát. Pořád mi říkali, ať čekám. Ale já si myslím, že mladý hokejista k tomu, aby se zlepšoval, potřebuje hrát. A je jedno, jestli je to extraliga, nebo první liga,“ tvrdí dvaadvacetiletý hráč.

Proto vedení karlovarského klubu navrhl, že by dál působil v Jihlavě a extraligové Energii by byl k dispozici v případě zranění některého z jejích obránců.

„Na to však nepřistoupili,“ krčí rameny Šidlík. „Generální manažer (Miroslav Vaněk – pozn. red.) mi řekl, že buď se vyplatím ze smlouvy úplně, nebo zůstanu ve Varech a na led už se nepodívám,“ říká Šidlík. „Takže jsem smlouvu rozvázal. Myslím, že do Varů už bych se nevrátil, když se ke mně takhle zachovaly. Nebylo to úplně korektní.“

Šidlíka navíc překvapilo, jak celou záležitost komentoval západočeský klub na svém webu (viz box – pozn. red.). „Byl jsem z toho zklamaný. Protože každá mince má dvě strany a je jasné, že oni to vždy řeknou takhle,“ reaguje na slova sportovního manažera Jaromíra Kverky o tom, že nebyl dostatečně trpělivý a hledal lehčí cestu.

„Přitom já chtěl v přípravě hrát i s tím zlomeným prstem. Když už bylo jasné, že srůstá a nebude křivý, řekl jsem si, že zlomenina není, jako kdybych hrál bez hlavy. Šel jsem za trenérem, že chci nastoupit. A on, že ne, že chce, abych měl klid,“ prozrazuje.

Petr Šidlík na tréninku hokejové Jihlavy

Při následném pendlování mezi Karlovými Vary a Jihlavou navíc cítil únavu. „Bylo to o dojíždění, 500 kilometrů tam a zpátky. To vám na výkonu nepřidá,“ uznává. „Já takové cesty špatně snáším, hlavně když řídím sám. Vždycky nechám nohy někde na půl cesty a pak čekám, než dojdou,“ usmívá se.

Nyní je Šidlík spokojený, že se domluvil s Jihlavou. „Podepsal jsem smlouvu na dva roky a minimálně do konce sezony chci zůstat tady.

Jsem rád, že se můžu soustředit jen na to, jak co nejvíce pomoct týmu. Chceme to v play-off dotáhnout co nejdále. Pokusit se zase o baráž, což je náš cíl,“ má jasno. Navíc je spokojený i s vytěžováním. „Hraju tu kolem 30 minut za zápas, fakt hodně. A to je bomba,“ těší ho.

Autor:


Najdete na iDNES.czmobilní verze