Klávesové zkratky na tomto webu - základní
Přeskočit hlavičku portálu

Hokej v Jindřichově Hradci bude. HC Vajgar se připravuje na přebor

Ilustrační foto z duelu Jindřichova Hradce (modrá) | foto: Luděk Peřina, MAFRA

24 2017
Aleš Kotalík, bratři Zbyněk a Milan Michálkovi, Jiří Novotný či Jan Marek. Taková jména vychoval pro český, ale i světový hokej klub v Jindřichově Hradci.

Tým KLH Vajgar, který za posledních několik sezon bojoval o záchranu ve druhé lize, teď přerušuje svou sportovní činnost. Co to znamená? Vychová ještě vůbec nástupce zmíněných hokejových hvězd?

„KLH Vajgar Jindřichův Hradec nebude po usnesení valné hromady zapsaného spolku vyvíjet žádnou sportovní činnost v sezoně 2017/2018. Stejnou cestou se v této sezoně vydá i KLH Vajgar Jindřichův Hradec, který s týmem mužů nezasáhne do žádné mistrovské soutěže,“ stojí v oficiálním prohlášení, které klub vydal na svých webových stránkách. „Tato skutečnost neznamená zánik klubu, jde pouze o útlum v rámci sportovní činnosti KLH Vajgar Jindřichův Hradec,“ zmiňuje vedení klubu.

Hokej dospělých by ale úplně v Hradci zaniknout neměl. V současné době má krajský přebor přihlášený nový subjekt HC Vajgar, ve kterém by měli nastoupit hráči celku KLH Vajgar. „Dá se to tak říci, že jsme pokračovateli dospělého hokeje. Má to na starosti parta lidí, kterým není hradecký hokej, jenž vychoval tolik výjimečných hráčů, lhostejný,“ říká za nový hokejový oddíl HC Vajgar Jiří Zikmund.

V těchto dnech se zatím všechno v HC Vajgar připravuje na novou premiérovou sezonu. „Od listopadu stále něco řešíme, zatím je to hektické. Teď například jednáme s KLH Vajgar o převodu dětí na náš klub, dospělou složku bychom měli mít pokrytou. V průběhu července bychom však měli vědět více,“ zmiňuje Zikmund s tím, že HC Vajgar bude hrát domovské zápasy krajské soutěže na jindřichohradeckém stadionu.

Jedním ze slavných odchovanců klubu je i útočník Jiří Novotný. Mistr světa z roku 2010 odehrál sedm sezon v NHL a řadu pak v KHL.

„Pamatuju si, že se v Jindřichově Hradci hrála i extraliga a chodilo na zápasy pět tisíc lidí. Na první ligu byly také ochozy plné. Zajímavé je, že jsem hrál svůj stý reprezentační zápas právě v Hradci, a vím, že bylo úplně narváno. Na to, jak je to malé město, tak vychovalo hodně výborných hráčů i pro NHL. Hradecký hokej má dobré jméno a byla by opravdu škoda, kdyby skončil,“ zmínil Novotný.

Autor:


Mistrovství světa v hokeji 2018

Od 4. do 20. května v Dánsku

Skupina A (Kodaň): Rusko, Švédsko, Česká republika, Švýcarsko, Bělorusko, Slovensko, Francie, Rakousko.

Skupina B (Herning): Kanada, Finsko, USA, Německo, Norsko, Lotyšsko, Dánsko, Jižní Korea.

Kompletní program hokejového turnaje ZDENejčtenější

Najdete na iDNES.czmobilní verze