Klávesové zkratky na tomto webu - základní
Přeskočit hlavičku portálu


Jokinen, parťák čísla 68 z Floridy: Už se těším na Jágra, snad bude hrát

Kapitán finského týmu Jussi Jokinen | foto: iDNES.cz

13 2015
Už pár měsíců spolu hrají na Floridě, tak se stačili trochu poznat. Finský kapitán Jussi Jokinen chtěl ve čtvrtfinále narazit na Česko, aby si mohl zahrát proti svému klubovému parťákovi Jaromíru Jágrovi. "Tak snad nastoupí."

Chtěli jste ve čtvrtfinále hrát raději proti Česku než proti Švédsku?
Ne, takhle jsme to nebrali. Ve zbytku turnaje nás čekají už jenom samé těžké zápasy. Ať budete hrát proti komukoli, vždycky to bude složité utkání.

Ale duel v Praze vás přece jenom lákal víc, viďte?
To je pravda, i kvůli Jágrovi. Jsme spoluhráči a teď si to proti rozdáme v Praze, kde bude osmnáct tisíc diváků, kteří budou fandit domácímu týmu. Bude to skvělá výzva pro náš tým a samozřejmě se na to utkání těšíme.

Na šampionátu jste kromě úvodního utkání s USA všechny zápasy vyhráli. Ukazuje se, že máte silný tým. Cítíte to také tak?
Ano, hrajeme velice dobře v obraně a drží nás skvělý brankář. Pekka Rinne dokazuje své kvality celý turnaj. I díky němu jsme silní, navíc nás stmeluje týmový duch. V tomhle musíme jenom pokračovat.

Rusy jste porazili po nájezdech, jak složitý zápas to byl?
Hodně těžký, ostatně jako všechna utkání na mistrovství. My jsme navíc měli v nohách pondělní utkání s Běloruskem, zatímco Rusové si mohli den odpočinout. Proto bylo možná poznat, že bruslili líp než my. Základem bylo, že jsme nedělali chyby v obraně a že jsme byli trpěliví. Povedlo se nám dvakrát vyrovnat a nakonec jsme to urvali v nájezdech. To nám dá hodně síly do dalších zápasů.

Jaké šance si dáváte v Praze?
Jak už jsem řekl, teď na nás čekají už jenom samé dobré týmy. Pokaždé už to bude padesát na padesát, takže to bude hodně těžké.

Viděl jste nějaký zápas Česka na mistrovství?
Ano, viděli jsme pár utkání v televizi. Ve středu budeme mít den volna a pak si Česko rozebereme na videu s trenéry, abychom zjistili, jak hrát.

Play-off

Semifinále CAN - CZE
1.zápas Kanada Česko 2:0
Semifinále USA - RUS
1.zápas USA Rusko 0:4
zobrazit kompletní rozpis

Video

Najdete na iDNES.cz

mobilní verze