Klávesové zkratky na tomto webu - základní
Přeskočit hlavičku portálu


Junioři Karlových Varů budou v MHL obhajovat páté místo

MHL. Ruská mládežnická liga se hraje v krajském městě především díky sponzorům jako Vemex (dceřiná společnost Gazpromu). | foto: Martin Stolař, MAFRA

6 2014
Nedávno zavedená povinnost dopisovat na extraligovou soupisku pravidelně hokejové mládí Karlovým Varům nevadí, ještě před nařízením je k doplňování kádru o své odchovance dunutil snižující se klubový rozpočet, což bez problémů přiznal i generální manažer klubu Miroslav Vaněk. „Letos jsme stavěli útok juniorů, v příští sezoně jich bude ještě víc,“ nechal se slyšet koncem uplynulé sezony.

Prázdná kasa totiž ještě neznamená, že Energie musí nutně v extralize pískat kudlu a podle hesla někdejšího karlovarského kouče Zdeňka Venery: „při nákupech mě nezajímají hráči, kteří něco dokázali, ale ti, co teprve něco dokáží“, chce v příštích letech také stavět svou soupisku. Má se o co opřít.

Už třetím rokem jejich juniorka hraje v MHL a loňské páté místo dává tušit, že karlovarští mladíci jsou ve srovnání s líhněmi v dalších extraligových klubech ve výsadním postavení, jak ostatně naznačily i výsledky v letní přípravě.

A to se soupiska karlovarské juniorky letos logicky znovu hodně změnila. „Celé léto jsme pracovali na doplnění kádru. Snažili jsme se najít co možná nejlepší kombinaci v sestavě. Postupem času se nám to nějak vytřídilo a já věřím, že hráči, kteří tady zůstali, dokáží ty, co odešli, plnohodnotně nahradit,“ řekl trenér juniorky Tomáš Mariška pro klubový web.

Jeho tým v těchto dnech už načal nový ročník soutěže a za sebou má v úvodní domácí sérii po pátečním večeru už dvě utkání. Cíl pro sezonu je jednoduchý: nahrát co nejvíc bodů. „A to především v domácím prostředí, kde nechceme ztrácet,“ dodává trenér juniorky.

Mezi áčkem a juniorkou

Mladíky Energie povede v soutěži druhým rokem, před ním tady působil hlavní trenér karlovarského áčka Karel Mlejnek i jeho asistent Jaromír Kverka. Obsazení trenérských postů u prvního týmu. je také další z výhod směřující k zapracování karlovarských mladíků do extraligového áčka Energie.

Mlejnek s Kverkou práci s mladíky tlačící se do mužů dobře znají, Kverkův syn je ostatně příkladem úspěšného přechodu z karlovarské líhně do dospělého hokeje.

Na průběžném propojení obou týmů trenéři áčka stavěli už v loňské sezoně, kde je však v dalším zařazování nejlepších juniorů paradoxně částečně omezovaly vynikající výsledky juniorky v MHL a cesta vyřazovacími boji v play-off. „Jak jsme připravení letos? To ukáže až čas,“ ví Mariška.

Do Sokolova, mezi dospělé

Karlovy Vary loni úspěšně vyzkoušely i druhý pilíř sloužící k přechodu mezi dospělé, když v rámci deklarované užší spolupráce se sousedním Sokolovem začaly vysílat své mladíky na zkušenou do druhé ligy a navrch přihodily k místnímu trenéru Janu Michnovi do dvojice kouče s extraligovými zkušenostmi, nejdřív Radima Rulíka, později Mikuláše Antonika, který je na lavičce Baníku také letos.

Že pro seznámení s dospělým hokejem se druhá liga přímo nabízí, na to upozorňoval Michna už před lety a loni restartovaný program spolupráce mezi oběma kluby už nese výhody pro obě strany: Sokolovu jen těsně a dost smolně unikl postup do první ligy a Karlovy Vary mají jen pár kilometrů po rychlostní silnici další led, kde jejich mladíci mohou o další kus povyrůst.

Autor:


Najdete na iDNES.czmobilní verze