Klávesové zkratky na tomto webu - základní
Přeskočit hlavičku portálu


Praha je tajemná a má krásné scenerie, tvrdí kanadský útočník Spezza

Jason Spezza dává gól v duelu s Lotyšskem | foto:  Michal Šula, MAFRA

9 2015
Útočník Jason Spezza už toho má hodně za sebou. Přes sezonu působí v moderním Dallasu, který nenabízí zrovna výkvět starobylé architektury.

Ač předtím hrával v Ottawě, jež je na tom v tomto ohledu o něco lépe, centrum Prahy je pro něj velkým lákadlem k procházkám. Nejvíc se mu líbilo na Vltavě a na Staroměstském náměstí.

Jak si užíváte Prahu?
Zase tolik času jsme na to neměli. Spíš až teď budeme hrát obden, užijeme si víc volna a budeme mít kdy si pořádně projít historické centrum. A zažít si tu unikátní atmosféru. Každopádně můžu prohlásit, že Praha je nádherné město.

Čím vás oslovilo?
Centrum je prostě kouzelné. Všude, kam přijdete, je cítit kus historie. Tajemné uličky, krásné scenerie. Je to opravdu jedno z nejkrásnějších měst světa.

Našel jste si v něm nějaké oblíbené místo?
To je těžké říct, tady je tolik věcí k vidění. Ale moc se mi líbí dole u řeky. Ve čtvrtek jsme vyrazili s týmem na oběd na lodi, to bylo parádní. Samozřejmě Staroměstské náměstí má svoje kouzlo a hodiny (orloj) na radnici jsou skutečně unikátní.

Fotogalerie

Znal jste Prahu před nynějším šampionátem?
Párkrát jsem tu byl, během přípravného kempu před různými turnaji. A jednou jsem cestoval po Evropě, tehdy jsem se tu taky krátce stavil. Ale bylo to vždycky jen na skok, letos si užívám, že jsme tady delší dobu a můžeme si město prohlédnout pořádně.

Hrála Praha nějakou roli i ve vašem rozhodování, zda přiletět na mistrovství světa?
Samozřejmě je příjemné bydlet dva týdny ve městě, ve kterém je toho tolik k vidění. Na druhou stranu tu nejsme kvůli procházkám po mostě nebo na Pražský hrad, ale kvůli tomu, abychom pro Kanadu vybojovali úspěch na mistrovství světa. Já byl po sezoně zdravý a chtěl jsem reprezentovat, proto jsem tady.

Vaše výprava si pořídila stůl na ping-pong. Jak vám to jde?
Jsem tak někde uprostřed. Rozhodně nejsem expert na stolní tenis. S hokejkou mi to jde o dost líp.

Kdo je v týmu nejlepší?
Dostali jsme stůl teprve před pár dny, takže ještě nemůžeme říct. Ale docela to válí Claude Giroux.

Autor:
Play-off

Semifinále CAN - CZE
1.zápas Kanada Česko 2:0
Semifinále USA - RUS
1.zápas USA Rusko 0:4
zobrazit kompletní rozpis

Video

Najdete na iDNES.cz

mobilní verze