Klávesové zkratky na tomto webu - základní
Přeskočit hlavičku portálu


Slovan se opět topí v dluzích, v KHL není sám. Rusové: Je to naposledy

Podle vyjádření KHL dluží kluby nejen hráčům, ale i trenérům. Slovan Bratislava v uplynulé sezoně vedl český kouč Miloš Říha | foto: Profimedia.cz

30 2016
Hokejový Slovan Bratislava se opět zmítá v agonii. Tradiční slovenský klub, který se už několik let zuby nehty drží v KHL, se znovu topí v dluzích a podle dostupných informací nedokáže od února plnit své závazky.

Ta situace se opakuje rok co rok a trvá vlastně od chvíle, co Slovan vstoupil do KHL. Své by mohla vyprávět i řada českých hokejistů, kteří v Bratislavě působili.

Slovan má sice v rámci ligy jeden z nejnižších rozpočtů, přesto je pro něj na tamním malém trhu problém sehnat dostatek financí. Už loni byla situace kritická a hrozilo, že klub kvůli ekonomickým problémům dokonce zanikne.

Na poslední chvíli se však i díky finanční pomoci z Ruska podařilo situaci zachránit. Jenže teď vyšlo najevo, že většině hráčů přišla naposledy lednová výplata. Spousta z nich pochopitelně nedostala ani odměny za nečekaný postup do play-off.

A přestože se k situaci zatím odmítá vyjádřit sportovní manažer Oldřich Štefl i generální manažer Maroš Krajčí, což jen nasvědčuje tomu, že něco není v pořádku, přišlo s oficiálním prohlášením vedení KHL.

Z něj vyplývá, že finanční problémy netrápí jen Slovan Bratislava, ale dalších osm celků: Dynamo Moskva, Vladivostok, Togliatti, Novosibirsk, Soči, Astana, Minsk a Záhřeb.

„Momentálně probíhají konzultace vedení ligy s kluby, které mají dluhy vůči hráčům a trenérům z uplynulé sezony. Řešíme možnosti jejich vyrovnání,“ píše se v prohlášení KHL, která naznačuje, že v budoucnosti nechce dluhy tolerovat.

„Řešíme, jak situaci stabilizovat do budoucna. Za poslední měsíc se nám podařilo snížit celkovou sumu dluhů. Nejvíc se stav zlepšit v Dynamu Moskva.“

Dluhy osmi klubů přiznal už na konci května šéf soutěže Dmitrij Černyšenko, který zároveň vydal ultimátní prohlášení: „Existuje termín, do kdy musí mít celky všechny dluhy uhrazené. Pokud ho nedodrží, nebude jejich účast v KHL pro příští sezonu možná.“

Kontinentální liga už mezitím potvrdila expanzi do Číny, zároveň je však ve hře snížení celkového počtu účastníků. Hokejovými kuloáry koluje zpráva, že například Záhřeb uvažuje o tom, že se přesune do EBEL.

Není vyloučené, že stejným směrem zamíří i Slovan, jenž se v minulosti několikrát neúspěšně zajímal o účast v české extralize.Najdete na iDNES.czmobilní verze