Klávesové zkratky na tomto webu - základní
Přeskočit hlavičku portálu


V Rusku se píše: Slovan Bratislava nebude hrát příští sezonu v KHL

Na hokejisty Slovanu Bratislava doráží Petr Vrána z Atlantu Mytišči. | foto: Profimedia.cz

2 2015
Spekuluje se o tom téměř celou sezonu, ale v Rusku už mají konec hokejového Slovanu Bratislava v KHL za hotovou věc. Tamní státní tisková agentura TASS přinesla zprávu, že slovenský klub má naději jedině v případě, že sežene dostatek financí od regionálních partnerů.

To je však utopická představa. Slovan je spolu s Medveščakem Záhřeb jediným klubem v KHL, který nedisponuje ruskými penězi - tedy prostředky od východních sponzorů.

Bratislavský klub má výrazné finanční problémy už druhou sezonu. Hráčům dlužil na výplatách loni na jaře, situace se však i přes ujišťování v novém ročníku nezlepšila. Hráči z hlavního slovenského města odcházejí, jedním z nich je třeba Michal Vondrka, jenž už nechtěl hrát zadarmo a zamířil do Sparty.

Na nedostatek financí doplatil už Lev Praha, který po loňské sezoně zanikl, ten samý osud může potkat i Slovan. Je totiž nereálné, aby sehnal několik set milionů korun, které jsou na fungování v KHL potřebné.

Generální manažer Maroš Krajčí sice nedávno tvrdil, že působení v Kontinentální lize je pro klub prioritou číslo 1, situace se však každým dnem zhoršuje. A kroky managementu napovídají, že hledá alternativní řešení.

Tím by pochopitelně mohl být návrat do slovenské extraligy, což je nejpravděpodobnější varianta, ačkoli se spekuluje o začlenění do nadnárodní EBEL ligy nebo dokonce do české extraligy. Ta však několikrát naznačila, že o Slovan příliš nestojí.

Fanoušci Slovanu mohou doufat snad jen v zázrak a je dost možné, že klub bude kvůli velikým dluhům bojovat o samotnou existenci. Na pomoc od KHL ale budou muset na Slovensku nejspíš zapomenout, protože ruská soutěž se po megalomanských vizích o ovládnutí celé hokejové Evropy nyní stahuje.

Bratislavský celek není jediným, který trápí ekonomické potíže související s výrazně nadnesenými rozpočty, jež neodpovídají skutečnému zájmu o ligu. Je zřejmé, že se KHL bude muset postupně přetransformovat na klasickou ruskou ligu.Najdete na iDNES.czmobilní verze