Klávesové zkratky na tomto webu - základní
Přeskočit hlavičku portálu


Kladno se brání. V hospodaření nesrovnalosti nejsou, tvrdí klub

Kladenští hokejisté se radují z gólu. | foto:  František Vlček, MAFRA

18 2015
Hokejový klub Rytíři Kladno odmítl, že by měl nesrovnalosti v hospodaření. Středeční pozastavení dotací od města podle něj neohrozí chod žádného z týmů.

Důvodem pozastavení dotací byla i faktura na více než 11 milionů korun pro společnost Jágr Team Jaromíra Jágra, kterému zároveň patří 70 procent kladenského klubu. Rytíři přitom podle smlouvy s městem nesmí platit peníze firmám, které jsou s klubem personálně nebo finančně propojeny.

Vedení hokejového klubu dnes uvedlo, že dotace od města čerpalo vždy v souladu s určeným účelem a pravidly a po celou dobu na to dohlížel statutární orgán navržený městem, které má v klubu 30 procent.

„Navíc každá smlouva o dotaci obsahovala i mechanismus průběžné, každoměsíční kontroly, kdy v okamžiku vzniku ‚rozporuplnosti‘ v čerpání v měsíčních splátkách poskytovaných dotací by nedošlo k proplacení splátky určené na měsíc další,“ uvedli Rytíři v prohlášení.

„Negativní mediální kampaň a pozastavení dotací kladenským magistrátem v žádném případě nenaruší každodenní chod klubu, fungování dvaceti mládežnických mužstev ani přípravu A-týmu na nadcházející prvoligovou sezonu.“

Většinový majitel klubu Jágr se zatím k situaci nevyjádřil, je v USA, kde se chystá na další sezonu v dresu Floridy v NHL. Zastupuje ho otec, bývalý dlouholetý prezident klubu, který se do dění v kladenské celku loni v listopadu po třech letech opět zapojil.

„Věříme, že se všechny body, na které vedení města Kladna při zasedání zastupitelstva, prostřednictvím médií a v tiskové zprávě upozorňuje, brzy vysvětlí,“ řekl Jaromír Jágr starší.

Autoři: ,
Najdete na iDNES.czmobilní verze