Klávesové zkratky na tomto webu - základní
Přeskočit hlavičku portálu


Hokejové Kladno oslaví 90 let, vyřadí čísla Nového s Pospíšilem

RETROJÁGR. Jaromír Jágr se sice v zápasech Kladna k výroční 90 let od založení klubu neobjeví, i on však oblékl tradiční dres s paní Poldi na hrudi. | foto: hc-kladno.cziDNES.cz

10 2014
Čísla 6 a 11 už nikdy žádný kladenský hokejista v soutěžním utkání neoblékne. Zapovězena zůstanou na počest Milana Nového a Františka Pospíšila. Obě místní legendy budou oceněny vyvěšením dresů ke stropu 13. prosince při zápase s dalším tradičním hokejovým celkem, jihlavskou Duklou.

Hokejové Kladno slaví 90 let od založení klubu. Kromě ocenění Nového s Pospíšilem pořádá v rámci jubilea historickou výstavu, uvede známé hráče minulosti do vlastní síně slávy a k duelu s Jihlavou a předtím i s Českými Budějovicemi nastoupí hráči v retrodresech s tradičním logem Poldi na hrudi.

„Na zápasy v Poldinkách se všichni moc těšíme a věřím, že pro fanoušky to bude fantastický pohled,“ řekl tiskový mluvčí Rytířů Kladno Vít Heral.

POLDI. Kladno oslaví 90 let od založení klubu stylově - v tradičních dresech s...

POLDI. Kladno oslaví 90 let od založení klubu stylově - v tradičních dresech s paní Poldi na hrudi.

Na výstavě s názvem „Kladenský led - 90. let“ představí klub nejvýznamnější mezníky v historii kladenského hokeje. „K vidění budou i některé dobové relikvie z archivu legend, například medaile, hokejky, dresy nebo či dobové fotografie,“ informoval v tiskové zprávě mluvčí Vít Heral.

Výstava se otevře 14. listopadu a při její příležitosti vyjde také kniha Jiřího Štěpánka ‚Králové ledu kladenského‘ se vzpomínkami některých legend z 50. - 70. let.

Jeden z nejslavnějších klubů české hokejové historie byl založen 13. listopadu 1924. V roce 1959 hráči tehdejšího SONP Kladno poprvé zvedli nad hlavu mistrovskou trofej. Titul pak slavili ještě pětkrát v letech 1975 až 1980, nejslavnější období navíc ozdobili vítězstvím v Poháru mistrů evropských zemí (1977) i účastí na turné v zámoří, při němž předčili i slavné týmy NHL.

Hokejové Kladno se pyšní širokou plejádou skvělých hráčů: více než dvěma desítkami mistrů světa, pěticí olympijských šampionů i čtyř vítězů Stanley Cupu. Nejslavnějším z odchovanců je současný majitel oddílu Jaromír Jágr.

Jeho aktuálním cílem je návrat A mužstva do extraligy, z níž Kladno spadlo v letošní baráži. Po víkendu je však středočeský tým v tabulce až devátý.

Autor:
Najdete na iDNES.czmobilní verze