Klávesové zkratky na tomto webu - základní
Přeskočit hlavičku portálu


Kde budou hrát Rytíři? Oprava střechy kladenského stadionu naruší sezonu

Kladenští hokejisté se budou na domácím stadionu radovat z gólů nejdříve v listopadu... | foto: ČTK

11 2014
Dva dny po skončení dubnové baráže o extraligu se kladenský zimní stadion přeměnil ve staveniště. První etapa dlouho připravované rekonstrukce začala záměrně hned po sezoně, aby co nejméně narušila tu následující.

Po jarním sestupu do první ligy však nyní Rytíři schytali další nepříjemnou ránu. Opravu vyžaduje také střecha zimního stadionu, se kterou se původně do první etapy rekonstrukce vůbec nepočítalo.

Ukázala to pravidelná prohlídka, jejíž výsledek vyšel ve známost v minulých dnech. "Statik oznámil, že konstrukce je přetížená a při zatížení sněhem nebo poryvech větru hrozí její zřícení," řekl na úterní tiskové konferenci kladenský primátor Dan Jiránek. Právě městu stadion patří.

Ačkoliv už rada města odsouhlasila vyhlášení výběrového řízení na opravu, sanace střechy naruší hokejovou sezonu. Rekonstrukce v ideálním případě skončí v listopadu, návrat Rytířů na stadion může ještě více oddálit například odvolání k průběhu tendru.

Sanace střechy sice nenaruší provoz druhé ledové plochy kladenského zimního stadionu, ale i tak se Rytíři budou muset vypořádávat s velkými komplikacemi. "Nejde jen o A mužstvo, ale také o zhruba 550 dětí. Problém je v našem případě dvojnásobný, protože u nás fungují dva oddíly: Rytíři Kladno a PZ Kladno. Od třetí třídy výš máme dva týmy všech mládežnických kategorií," připomněl tiskový mluvčí Rytířů Vít Heral.

"Každý týden nás bude stát velké peníze, protože mládežnické týmy musejí někde trénovat. Se dvěma ledovými plochami se to dá zvládnout, ale s jednou je to obtížné," řekl jednatel společnosti Hokej Kladno a radní pro oblast sportu a volného času Otakar Černý.

Kladenská mládež by dočasně mohla využívat zimní stadiony ve Slaném či Berouně. Dospělí Rytíři by si v úvodu první ligy mohli prohodit pořadatelství se soupeři a do listopadu nastupovat venku. "Je to jedna z variant," připustil Heral.

Rekonstrukce stadionu v kraji před sedmi lety podobně narušila sezonu i Mladé Boleslavi. Klub tehdy do listopadu nastupoval k domácím zápasům první ligy v nedalekých Benátkách nad Jizerou. V závěru sezony pak postoupil do extraligy. Dočkají se šťastného konce i Rytíři?

Manažer mládeže: Rodiče zatížíme co nejméně

Josef Zajíc

Josef Zajíc

A co děti, mají si kde hrát? Otázkou ze známé písničky kapely Katapult se teď zabývá generální manažer kladenské hokejové mládeže Josef Zajíc. Velká komplikace, ale nikoliv tragédie. A výzva pro celý kladenský hokej.

"Pro klub to bude dobrá zkouška," hodnotí generální manažer kladenské hokejové mládeže Josef Zajíc nemožnost využívat hlavní ledovou plochu kvůli opravě střechy.

Dokážete si už představit, jak se rekonstrukce dotkne mládeže?  
V úterý jsme měli schůzku s užším vedením klubu a řekli jsme si k tomu první věci. Teď zjišťujeme, kde by byla možnost co nejlevnějšího pronájmu ledu.

Které okolní zimní stadiony připadají v úvahu?
Beroun, Slaný, Kralupy nad Vltavou. Jde o to, že se musíme popasovat s časy, ve kterých trénují jejich vlastní oddíly.

Budete se snažit zachovat objem tréninků mládežnických týmů?
Pro nás je to komplikované i za normální situace, kdy využíváme dvě ledové plochy. Musíme slučovat tréninky dvou kategorií dohromady, což není optimální a jde to jen nějakou dobu, ale dělali jsme to proto, abychom co nejvíce zjednodušili využití ledů. V klubu trénuje 22 kategorií, takže nás čeká spousta změn. Musíme být efektivnější, pokud to ještě vůbec jde.

Vzrostou náklady rodičům malých hokejistů například formou mimořádných příspěvků po dobu nemožnosti využívat hlavní ledovou plochu?
 Rodiče mají svých starostí dost. Mají nějaký rozpočet, my jako klub také. Teď ho řešíme, protože se nás dotklo, že se áčko neudrželo v extralize a o spoustu peněz asi přijdeme. Budeme se snažit, aby zatížení rodičů bylo co nejmenší, ale teď vám to těžko můžu konkrétně říct. Musíme se nejprve dostat k samotnému řešení situace.Najdete na iDNES.czmobilní verze