Klávesové zkratky na tomto webu - základní
Přeskočit hlavičku portálu


Město Kladno začne kontrolovat účetnictví hokeje na konci ledna

ilustrační foto | foto: Petr Lemberk, MAFRA

11 2016
Kladno začne kontrolovat účetnictví hokeje na konci ledna. Město, které klub spoluvlastní, se na tom v pátek domluvilo s většinovým vlastníkem Jaromírem Jágrem. Potvrdila to mluvčí kladenské radnice Lenka Růžková.

Důvodem kontroly jsou údajné nesrovnalosti ve fakturách hospodaření klubu, které však Jágr odmítá. Kvůli nim město před několika měsíci pozastavilo placení provozu stadionu, minulý týden radní rozhodli, že Kladno opět náklady platit bude. Město má v klubu třicetiprocentní podíl, Jágr sedmdesátiprocentní.

Za Jágra jedná nyní s městem jeho otec Jaromír Jágr starší. „Dostali jsme termín k provedení kontroly účetnictví, a to v závěru tohoto měsíce. Postupujeme tedy v intencích dohody s Jaromírem Jágrem starším,“ uvedla Růžková. Kladenský primátor Milan Volf už dříve uvedl, že kontrola účetnictví potrvá několik týdnů.

Na dohodu vlastníků čeká také svolání valné hromady kladenského hokeje. Na něm by měl být jmenován jednatelem společnosti olympijský vítěz Pavel Patera. Zastupitelé bývalého kladenského útočníka zvolili jednatelem za město už loni v červnu. Ve funkci má nahradit Otakara Černého, který funkci opustil už dříve.

Město mělo ročně přispět na provoz hokejového stadionu zhruba 15 miliony korun a dalších přibližně sedm milionů dává na mládež. V červnu však dotace pozastavilo a v září zastupitelé odsouhlasili provedení hloubkové kontroly. Jágr mladší tak dosud platil i veškeré energie potřebné pro provoz stadionu.

Autoři: ,


Najdete na iDNES.czmobilní verze