Klávesové zkratky na tomto webu - základní
Přeskočit hlavičku portálu


Měli bychom se už probrat, uvědomuje si Klepiš po ztrátě s Dány

Jakub Klepiš | foto: ČTK

18 2014
Minsk (Od našeho zpravodaje) - Po jeho úvodní trefě to vypadalo nadějně. Zdálo se, že by čeští hokejisté na mistrovství světa mohli konečně zvítězit bez větších potíží. Jenže opak byl realitou. Další trápení a další ztracené vedení. "Nevím, co k tomu říct. Prohráli jsme si to sami," soukal ze sebe útočník Jakub Klepiš.

V čem byla chyba, že jste neudrželi vedení 3:1?
Zase jsme měli spoustu vyloučených. Stojí nás to síly, Dánové navíc přesilovky hráli dobře, i když v nich dali jen jeden gól. Jenže díky nim se dostali do tlaku. Špatně hrajeme situace jeden na jednoho, jsme málo agresivní.

Překvapili vás Dánové šikovností?
Každý ví, že Dánové, ale třeba i Norové jsou šikovní na puku. Nijak mě to nepřekvapilo, věděli jsme, do čeho jdeme.

Vypadá to, že vás trápí pořád stejné potíže, souhlasíte?
Každý zápas je jiný, ale pořád máme co zlepšovat, pořad to není dobrý. A toho času už je málo, takže bychom se už měli probrat. Poslední dva zápasy ve skupině musíme vyhrát.

Čím to, že ztrácíte náskok?
Nemáme špatné pasáže hry, ale málo jdeme do brány. Málo střílíme. Pořád si jen nahráváme a něco vymýšlíme. Ostatní týmy všechno nahazují do brány a chodí před ni. Víme, že nejvíc gólů padá z dorážek, ale my tam nejsme.

Máte nezkušenou obranu, nebojíte se, že ve zbývajících duelech neustojí tlak?
Všichni to ustojí. Samozřejmě, že kdyby tu byli obránci typu Židlický, Rozsíval, byl by to rozdíl. Ale i kluci, co jsou tady, hrají dobře a na maximum, všichni se snaží. Nemáme čas se na něco vymlouvat. Musíme to uhrát s tím, co tady máme.

Nedaří se vám ani nájezdy. Proč?
Když nedáme ani jeden ze tří, určitě nájezdy nevyhrajeme. Co se týče toho mého, dělám to vždycky stejně. Nevím, jestli to dánský gólman věděl nebo byl moc rychlý či jsem si měl puk víc potáhnout... Těžko říct, teď už je pozdě.Najdete na iDNES.cz

mobilní verze