Klávesové zkratky na tomto webu - základní
Přeskočit hlavičku portálu


Hokejová Kobra chce uštknout. Myslí na první ligu a spolupráci se Spartou

ilustrační foto | foto: AP

21 2015
První hokejová liga v Praze? Ne, tento text není dalším strašákem pro Slavii. Druhou nejvyšší soutěž by si chtěla vybojovat Kobra.

Hokejová Kobra si chystá ledový jed. V play-off druhé ligy chce uštknout všechny soupeře a poskočit do první ligy. „Zatím jsme prohráli jen šest zápasů, jsme druzí, ale to není tak podstatné. Sezona pro nás začíná až příští týden v play-off. Tým je slušně postavený,“ říká šéf klubu Miloslav Šeba.

Pro dlouholetého místopředsedu Českého svazu ledního hokeje je Kobra srdeční záležitostí, klub si hýčká dlouhé roky. Za Kobru hrají třeba extraligový šampion se Slavií Michal Borovanský, syn olympijského vítěze z Nagana Františka Kučery Frank nebo Jiří Kalla, synovec Jaromíra Jágra.

S touhle partou teď chce Šeba zabojovat o první ligu. „Tým buduju tři roky, aby se to jednou podařilo,“ podotýká Šeba a tím šéfovy vize nekončí. Pražský tým v první lize by se totiž mohl hodit i extraligistům z metropole, což Šeba ví. V minulosti naťuknul možnosti spolupráce se Slavií. „To bylo ještě v době, kdy tam byl Vláďa Růžička,“ upřesňuje.

Teď jedná se Spartou. „Máme dobré vztahy, komunikuju s předsedou představenstva Petrem Břízou i sportovním manažerem Patrikem Martincem. Bavíme se o spolupráci naprosto otevřeně,“ prozrazuje Šeba.

Už v současnosti Kobra sem tam nasazovala mladší sparťanské hráče. „Využívali jsme třeba kluky, kteří jsou v juniorech v dorazovém ročníku. Mohli se obehrát ve třetí lajně a ukázalo se, jaké jsou jejich možnosti,“ říká šéf Kobry.

Aby na Braník mohli chodit hrát i hokejisté na hraně extraligy, potřebuje Kobra první ligu. „Myslím, že postup je reálný,“ tvrdí útočník Michal Borovanský. A kapitán Jiří Jakeš doplňuje: „Kobra pracuje koncepčně. Netlačí se za postupem jen silou peněz v jedné sezoně.“

Jenže ve druhé lize je víc ambiciózních oddílů. Sokolov, Přerov, Tábor či Kolín, ti všichni to Kobře mohou znepříjemnit. „Sokolov má velkou podporu extraligových Karlových Varů, Kolín působí hodně hokejově a Tábor je na tom navíc dobře po silové stránce,“ uvědomuje si Šeba kvalitu konkurentů.

Pokud to s postupem vyjde, pozve Kobra prvoligovou společnost na svůj stařičký stadion? „Na období mezi sezonami máme naplánovanou přestavbu šaten, chceme zvýšit jejich kvalitu. A v případě postupu máme dohodnutou i instalaci hlediště pro diváky,“ sype Šeba z rukávu další plány.

Kapitán vyléčil koleno a cítí: Letos máme šanci postoupit

Deset zápasů, deset gólů, deset asistencí. Kapitán Kobry Jiří Jakeš zahájil sezonu velkolepě, ale na dlouhou dobu ho přes „desítky“ nepustilo zraněné koleno. „Stala se mi nepříjemná věc. Musel jsem na operaci menisku a chrupavky levého kolene,“ mrzí Jakeše zdravotní brzda.

Teď už jste v pořádku?
Naplno trénuju a v sobotu proti Jindřichovu Hradci poprvé naskočím. Chci stihnout aspoň poslední dva zkušební zápasy před play-off.

V něm chce šéf klubu Miloslav Šeba útočit na postup. Vidíte to reálně?
Už před sezonou jsme si stanovili tento cíl a podle toho se zatím vyvíjí i sezona. Na Kobře jsem čtvrtý rok a přicházel jsem v době, kdy byla téměř na hraně sestupu. Už v té době se začala tvořit strategie s výhledem na postup. Není to záležitost této sezony.

Cítíte, že Kobra dozrála pro první ligu?
To se bude lépe hodnotit po sezoně, ale řekl bych, že se tým postupně posílil. Jsou tu mladí dravci i zkušení hráči. Domnívám se, že letos máme poprvé reálnou šanci.

V Praze kluby obecně těžko hledají fanoušky. Nemrzí vás, že na zápasy Kobry nechodí více diváků?
Situace tu nikdy v tomto ohledu nebyla růžová, ale musíme vidět, že jsme třetí tým ve velkém městě. V jiných, třeba i velkých městech, je druholigový hokej sport číslo jedna a tisícovka lidí na něj přijde. Na nás by přišla taky, kdyby tu nebyly jiné týmy. Po případném postupu do první ligy by se to mohlo změnit.Najdete na iDNES.czmobilní verze