Klávesové zkratky na tomto webu - základní
Přeskočit hlavičku portálu

Král vzkazuje Bukačovi: Korupce? Dostal jsem tip i na vašeho syna

Luděk Bukač | foto: Profimedia.cz

26 2015
Předseda hokejového svazu Tomáš Král reagoval na otevřené prohlášení renomovaného trenéra Luďka Bukače, který minulý čtvrtek v televizní debatě Máte slovo prohlásil: "V českém hokeji je běžnou praxí korupce a neférové prostředí."

Krále ta slova překvapila a Bukačovi prostřednictvím otevřeného dopisu vzkázal, že je svaz připravený v podobných případech zakročit. A to včetně spolupráce s orgány činnými v trestním řízení nebo soudních žalob.

„Dovoluji si Vás proto oficiálně požádat, abyste nás o konkrétních případech korupce na klubové či reprezentační úrovni, o kterých jste se dozvěděl a na které se odvoláváte, informoval a poskytl nám k nim podrobnější informace. Mohu Vám slíbit, že ČSLH v nich neprodleně zahájí šetření a na jeho základě vyvodí důsledky,“ píše Král.

„Jsem, vážený pane doktore, přesvědčen, že jako osobnost s velkým renomé a autoritou nám v tomto směru můžete výrazně pomoci, aniž byste se musel bát negativních dopadů, kterými se jinak často zaštiťují anonymní zdroje,“ pokračuje šéf českého hokeje.

Ten v závěru dopisu zpochybňuje veškeré anonymní udání na korupci jedním konkrétním případem týkajícím se Bukačova syna.

„Řadu upozornění na údajné korupční ovlivňování nominace jsem obdržel i v případě mládežnických reprezentací, které v minulosti vedl Váš syn. Netřeba dodávat, že jsem je považoval za absurdní a naložil s nimi jako s jinými anonymními reálná fakta a údaje postrádajícími informacemi.“

Bukačův syn se nad těmito slovy pousmál. „Hned jsem psal Tomáši Královi zprávu, že nemám problém se postavit za jakoukoli svou nominaci. Nevím, jak to myslel. Celý problém je v tom, že můj otec i já poukazujeme na poměry v českém hokeji. Naším cílem není někoho osočovat z korupčního jednání, nýbrž jde o to, aby se v mládežnickém hokeji změnila pravidla a zaběhnuté mantinely. Místo toho se to bohužel stočilo k tomu, že by se měly vinit konkrétní osoby.“

Autoři:


Najdete na iDNES.czmobilní verze