Plzeňský útočník Ondřej Kratěna touží překonat libereckého gólmana Jána Lašáka.

Plzeňský útočník Ondřej Kratěna touží překonat libereckého gólmana Jána Lašáka. | foto: Ladislav Němec, MAFRA

Hodně cenné body, ulevil si Kratěna po vydřené výhře s Olomoucí

• 1
Odchovanec olomouckého hokeje rozesmutnil Olomouc. Kapitán Plzně Ondřej Kratěna nejdřív tři minuty před koncem třetí třetiny přesilovkou trefou srovnal na 2:2 a poslal zápas do prodloužení. A pak, když už hosté mohli ve třetí sérii po gólu Houdka slavit bod navíc za výhru v nájezdech, srovnal stav i na penalty.

Ty nakonec rozhodla až sedmá série. Lev překonal gólmana Vošvrdu přesnou střelou pod horní tyč, hostujícího Ráce vzápětí vychytal Machovský. Škoda ve 43. kole extraligy vydřela dva body, které jí udržely na třetí příčce tabulky.

„Kdyby mě hokej nebavil, tak už ho nehraju. Dneska to byl hezký a moc těžký zápas, jsme moc rádi, že jsme ho nakonec zvládli,“ ulevil si 38letý Kratěna.

Hodně jste si oddychli? Olomouc ještě tři minuty před koncem držela vedení 2:1...
Hráli výborně, zahustili střední pásmo, hrajou tak celou sezonu. Šance jsme měli hlavně na konci druhé třetiny, byly tam dvě tyčky, jejich gólman navíc chytal moc dobře. Vyšlo nám to až na konci.

Při přesilové hře vás u tyčky báječně našel z kruhu Lev, to byla secvičená akce?
Čekal jsem, že ta přihrávka od něj přijde. A přišla krásně.

Předtím jste přii druhé brance hostů reklamovali faul olomouckého hráče v brankovišti. Jak vám sudí situaci vysvětlili?
Rozhodčí gól uznali, víc se o tom bavit nebudu. Byl tam s nimi Peťa Kadlec, ani nevím, jak to komentovali. My jsme pak hlavně potřebovali vyrovnat, ne se vztekat. Bylo to těžké, Olomoučtí zavřeli střední pásmo, hned nám to vyhazovali ze třetiny, bylo strašně těžké se udržet na puku. Ta výhra je moc cenná.

Pomohl k ní i váš proměněný nájezd ve třetí sérii. I olomoucký asistent Tomajko, váš bývalý spoluhráč, říkal, že přesně věděl, co uděláte a že zkusíte dát puk bekhendem mezi betony.
Já byl také předem rozhodnutý, co udělám. Pak jsem jel ještě jeden nájezd, ale to už Vošvrda zůstal v brance, bylo tam málo místa a chytil mi to.

Výhra vás udržela na třetí příčce tabulky. Sledujete ji pečlivě s blížícím se koncem základní části?
Po zápase se kouknu na výsledky i na tabulku. Ale že bych nad ní dlouho rozmýšlel, to vůbec ne. Opakuji, tohle jsou hodně cenné dva body a každý gól se na konci bude počítat.