Klávesové zkratky na tomto webu - základní
Přeskočit hlavičku portálu


Absurdita z KHL: dá se v ní hrát zápas jen se sedmi útočníky

Slavnostní foto. Před rokem a půl Medveščak Záhřeb slavnostně vstoupil do KHL, teď v ní nejspíš kvůli finančním problémům skončí. | foto: medvescak.com

19 2015
Rozpadající se Slovan Bratislava je poslední dobou terčem posměchu, v ještě svízelnější situaci se však ocitl chorvatský Medveščak Záhřeb: také skomírá, také v hokejové KHL končí a také ho hromadně opouštejí hráči. Naposledy v ruské nadnárodní soutěži nastoupil jen se sedmi útočníky!

Kontinentální liga si chtěla podmanit Evropu, jenže z velkolepého projektu se stalo fiasko. Nafouknutá bublinu praskla, rozplácla se na tváři jako žvýkačka a z pěkného efektu je spousta lepkavého nepořádku.

Medveščak má v KHL nejnižší rozpočet, přesto se dostal do obrovských finančních problémů a teď už jasné, že situaci nemohl udržet. Z klubu na konci přestupního období prchla řada hráčů podobně jako utíkali ze Slovanu, další se mu navíc zranili, až trenéru Dougu Sheddenovi zůstalo k dispozici jen sedm obránců a sedm útočníků.

Problémy se sestavením mužstva mívají amatérské týmy, rozhodně je ale nevídané, aby se to stávalo na nejvyšší úrovni národní lig. Jenže v KHL je možné všechno. „Na předzápasové soupisce jsme měli sice patnáct hráčů, ale reálně jich bylo na ledě jen čtrnáct. I tak můžeme být spokojení s tím, co předvedli,“ pravil Shedden.

Chorvati na ledě Podolsku opravdu vzdorovali a dlouho drželi nerozhodný stav 1:1, nakonec však logicky ve třetí třetině odešli fyzicky, dvakrát inkasovali a prohráli 1:3. I tak však mají v Záhřebu obavy, jak vlastně soutěž dohrají. „Máme před sebou dva zápasy a nastoupí v nich všichni, kteří budou moct.“

Ač to zatím nebylo vyřčeno oficiálně jako u Slovanu, je zřejmé, že Medveščak už v další sezoně KHL hrát nebude. Nasvědčují tomu i kuloární informace, že vedení klubu jedná o návratu do EBEL ligy, což by dávalo mnohem větší smysl.

Kouč Shedden ke spekulacím říká: „Jestli bude hrát Medveščak KHL i v příští sezoně? Jestli budu i nadále trenérem tohoto týmu? Všechno je otázkou diskuze a na rozhodnutí se stále čeká.“

Momentálním cílem je tak dohrát sezonu se ctí a nedostávat příliš vysoké debakly. Se stejným úkolem se ostatně pere i Slovan a i jemu se to zatím daří. Ve středu doma prohrál s lotyšskou Rigou překvapivě jen 3:4, jenže teď ho čekají těžší soupeři: ruský Petrohrad a finský Jokerit Helsinky.

Jisté však je, že celková situace a výrazné finanční problémy, které se netýkají pouze těchto dvou klubů, výrazně znehodnotily kredit KHL. Tu už teď nebere vážně ani řada jejích někdejších zastánců.Najdete na iDNES.czmobilní verze