Klávesové zkratky na tomto webu - základní
Přeskočit hlavičku portálu


Nikdy jsem neviděl skákat celou halu, smál se střelec rozhodující branky Lva

Hokejisté pražského Lva se radují z gólu Azeveda (uprostřed). | foto:  Michal Šula, MAFRA

22 2014
Třetí finálové utkání KHL už mířilo do prodloužení. V tu chvíli se finský obránce Mäenpää protáhl mezi dvěma beky a předložil skvostnou přihrávku najetému Azevedovi, který přesnou střelou pod břevno rozhodl a druhém vítězství Lva. "Ty pocity nejdou ani popsat po takovém závěru," usmíval se po utkání maličký Kanaďan.

Vypadalo to, jako by s vámi ten vyrovnávací gól v předposlední minutě nic neudělal.
Udělali to dobře, v ten moment nás přehráli. Šli si za vyrovnáním. Řekli jsme si, že ještě není konec a zkusíme to. Naštěstí se to povedlo, je to pro nás velké vítězství.

Dají se vůbec popsat ty pocity, kdy jste viděl, že jste se trefil přesně pod břevno pár vteřin před koncem?
Těch emocí je v jeden okamžik hrozně moc. Oni vyrovnali minutu a půl před koncem. Vypadalo to na prodloužení, ale do konce scházel ještě nějaký čas. V tu chvíli se může stát cokoliv. Dopadlo dobře.

Jak důležité je pro vás se znovu dostat do vedení ve finálové sérii?
Obrovsky. Zvláště v prvním domácím utkáním. Teď si to vybojované vítězství užijeme a zítra se musíme opět začít soustředit na další utkání. Máme takové moto - nelítat hlavami příliš v oblacích a po prohře nebýt nikterak dole. Budeme se tím řídit i dál.

Trenér zhodnotil, že to byla váš nelepší výkon ve finálové sérii.
Souhlasím. Celý tým hrál skvěle. Brankář nás opět několikrát podržel. Až na jeden případ jsme odehráli velmi dobře oslabení. Všechny lajny bojovaly na maximum. Musíme se v tom pokračovat i dalším utkání.

Diváci překonali rekord v návštěvnosti v utkání KHL, co jste říkal na atmosféru?
Neuvěřitelné, jinými slovy to nejde ani popsat. Pro nás je krásné hrát před takovou kulisou. Nikdy jsem neviděl celou arénu, aby takhle skákala a burácela. To je něco speciálního. Doufejme, že na další zápas přijde opět tolik fanoušků a potáhnou nás za vítězstvím.

Autor:


Najdete na iDNES.czmobilní verze