Vampola za zákrok na Pecha od disciplinárky trest nedostal

Zklamaní hokejisté Liberce po porážce od Sparty | foto: Ota Bartovský, MAFRA

15 2016
Liberecký hokejový útočník Petr Vampola nedostal od disciplinární komise extraligy dodatečný trest za faul na sparťanského útočníka Lukáše Pecha, kterého se dopustil ve čtvrtečním prvním finále a může v pátek v druhém domácím zápase Bílých Tygrů nastoupit.

Stejně jako jeho spoluhráč Martin Bakoš, jenž byl podmínečně suspendován na dva duely za zákrok na obránce Jana Švrčka ze stejného utkání.

Vampola v zápase, který vyhrála Sparta 3:1, strčil Pecha v 50. minutě u střídačky hostů tak, že upadl do otevřených dvířek. Liberecký hráč dostal trest na pět minut a do konce utkání za nedovolené bránění. „Ačkoli atakoval protihráče, který nebyl v držení kotouče, a to mimo jeho zorný úhel, zákrok nebyl veden s takovou intenzitou, aby vyžadoval další kroky nad rámec trestu uloženého rozhodčími,“ uvedl v tiskové zprávě předseda disciplinární komise Karel Holý.

Bakoš se v 57. minutě ohnal hokejkou po Švrčkovi, který ležel na zemi. Sudí Martin Fraňo a Pavel Hodek jej za to nevyloučili. „Hráč zneužil situace, kdy protihráč ležel po předchozím zalehnutí kotouče na ledové ploše a holí jej atakoval do oblasti krku,“ uvedl Holý. Pouze k podmínečnému potrestání pomohl Bakošovi i fakt, že nedošlo ke zranění.

Na zákrok Vampoly se můžete podívat ZDE.