Klávesové zkratky na tomto webu - základní
Přeskočit hlavičku portálu


Hokejisté Třince letí na sever za Ligou mistrů. Vítkovice čeká Mannheim

Hokejisté Třince | foto: Adolf Horsinka, MAFRA

19 2015
Hokejisté Třince rozjedou Ligu mistrů ve čtvrtek v norském Stavangeru. Vítkovičtí do soutěže vstoupí v neděli v 17.00 doma s německým Mannheimem.

Třinečtí hokejisté vyrážejí ve středu na sever, kde odehrají úvodní dva duely skupiny L Ligy mistrů. Po střetnutí se Stavangerem se přesunou do finského Kuopia, kde v sobotu nastoupí proti tamější KalPě.

Soupeři Třince

Stavanger Oilers, Norsko
Klub vznikl v roce 2001, přičemž v letech 2010 a 2012 vyhrál norskou ligu.

KalPa Kuopio, Finsko
Název klubu, který se zrodil v roce 1929, je Kalevan Pallo. Největší úspěch v lize je stříbro z roku 1991.

Program Třince ve sk. L
20. srpna 19.00
Stavanger Oilers – Oceláři Třinec
22. srpna 16.00
KalPa Kuopio – Oceláři Třinec
28. srpna 19.00
Oceláři Třinec – Stavanger Oilers
5. září 18.00
Oceláři Třinec – KalPa Kuopio

Prvotním cílem Ocelářů je postup ze skupiny. „Nový model soutěže nám dává šanci,“ potvrdil třinecký trenér Jiří Kalous. Do vyřazovací části postoupí vždy dva celky z každé tříčlenné skupiny, jichž bude 48.

„Čeká nás špičkový norský klub se švédským trenérem a špičkový finský klub, takže ta konfrontace bude velmi těžká, ale jednoznačně pro nás přínosná,“ uvedl Kalous.

Oceláři se utkali se Stavangerem už v minulém ročníku Ligy mistrů a právě domácí prohra s ním (4:5) je připravila o postup. „Náš videokouč sehnal jejich zápasy, které teď hráli,“ podotkl Jiří Kalous. „Změn moc nemají, systém jejich hry se od toho loňského příliš lišit nebude.“

A co Kuopio? „To neznáme tolik, ale samozřejmě informace jsme si sháněli, takže po této stránce věřím, že jsme připraveni dobře.“

Třinečtí dnes dopoledne odlétají bez pěti hráčů – Lukáše Galvase, Jakuba Klepiše, Jakuba Orsavy, Vladimíra Svačiny a Marka Růžičky.

„Kluci mají nějaká zranění, nejsou stoprocentně v pořádku,“ podotkl trenér. „Pořád ještě máme v přípravě pět pětek, takže nebude problém se složením mužstva. Letí s námi i mladí obránci Lukáš Doudera a Marian Adámek a útočník Lukáš Jašek.“ Všem třem je 17 let.

Vítkovice začnou soutěž v neděli

Vítkovičtí si na úvodní zápas letošního ročníku Ligy mistrů musí počkat do neděle. O to atraktivnější ale jejich první soutěžní duel sezony bude. Nastoupí proti Adleru Mannheim, aktuálnímu mistru německé ligy.

Soupeři Vítkovic

Adler Mannheim, Německo
Mannheimský klub byl založen v roce 1938, nejvyšší německou soutěž vyhrál sedmkrát.

Něman Grodno, Bělorusko
Klub byl založen roku 1988. Do Ligy mistrů se tým kvalifikoval díky triumfu v Continental Cupu IIHF.

Program Vítkovic ve sk. I
23. srpna 17.00
Vítkovice Steel – Adler Mannheim
30. srpna 16.00
Něman Grodno – Vítkovice Steel
4. září 17.30
Vítkovice Steel – Něman Grodno
5. září 19.30
Adler Mannheim – Vítkovice Steel

„Je to mužstvo nabité německými reprezentanty a je tam i spousta Kanaďanů. Zápas s nimi nás velmi prověří,“ uvedl vítkovický generální manažer Petr Husička. Mannheim je sedminásobný vítěz německé ligy a v jeho dresu momentálně nastupují například gólman Dennis Endras či útočník Jochen Hecht, který má za sebou 892 zápasů v NHL.

Druhým soupeřem Vítkovic v základní skupině Ligy mistrů bude běloruský celek Něman Grodno. „Nezastírám, že jsme chtěli jiného soupeře než Grodno. Nikomu se moc nechce do Běloruska, protože je s tím spojených mnoho problémů. Museli jsme vyřizovat víza, pořádně nevíme, co nás tam čeká,“ podotkl Husička. „Ale trénuje tam Miloš Holaň, takže nějaké informace mít budeme,“ dodal generální manažer Vítkovic.

Grodno vyhrálo běloruskou nejvyšší soutěž pětkrát a do Ligy mistrů se kvalifikovalo díky tomu, že v minulé sezoně triumfovalo v Continental Cupu IIHF (Mezinárodní hokejové federace – pozn. red.).

„Určitě nás čekají těžké a parádní zápasy. Bude to nejen kvalitní příprava pro extraligu,“ uvedl vítkovický trenér Ladislav Svozil. „Oba soupeři jsou silní, nemůžeme nikoho podcenit.“

Do soutěže vstupují Vítkovice se soupiskou s 28 hráči. Už na ní chybí 38letý obránce Lukáš Zíb, který odešel z Ostravy do prvoligových Českých Budějovic.Najdete na iDNES.czmobilní verze