Klávesové zkratky na tomto webu - základní
Přeskočit hlavičku portálu


Zápas ve Fribourgu hodně napoví, říká Žižka před švýcarskou odvetou

Tomáš Žižka | foto: Anna Vavríková, MAFRA

6 2014
Po téměř čtrnácti letech vstřelil za mateřský klub gól, navrch přihodil asistenci. Ani podařený čtvrteční večer obránce Tomáše Žižky však hokejistům PSG Zlín nestačil, aby se udrželi v čele skupiny D Ligy mistrů. Fribourgu doma podlehli v prodloužení 2:3 a po polovině zápasů jsou o skóre za ním.

Na první místo se však můžou vrátit už po sobotní odvetě ve Švýcarsku, kterou od 19.45 hodin vysílá v přímém přenosu stanice Slovak Sport 3. „Ještě to nebude rozhodující zápas, ale něco napoví,“ říká Žižka, který se do Zlína vrátil v létě po dlouhých třinácti letech.

Vyhráli jste v nájezdech v Berlíně, porazili doma Djurgarden. Byl Fribourg nejsilnějším protivníkem?
Ani bych neřekl. Samozřejmě měli kvalitní hráče, kteří jsou mezinárodně zkušení, ale Djurgarden na tom byl hokejově lépe. Fribourg bych přirovnal spíše k Němcům. Hráli jednodušeji, moc nevymýšleli. Led nebyl ideální a srovnali se s tím lépe. My jsme si to komplikovali v rozehrávce i v koncovce.

Otevřeli jste skóre z přesilovky, početní výhody vám ale moc nešly, že?
V nějakém složení jsme je začali zkoušet posledních pár tréninků, takže jsou ještě syrové. Ale čím déle je budeme hrát, tak by si to mělo sedat. Pásmo je po změnách pravidel větší, a když se dostanete k dorážkám, tak se tam dá udržet soupeř zavřený i dvě minuty. O to hůře se pak brání, takže to chce trpělivost, připravit si dobrou palebnou pozici a zužitkovat ji.

V první třetině vyklidili fanoušci kotel na protest proti nové bílé sadě dresů. Vnímali jste to?
Všiml jsem si toho. Začali burácet před zápasem, povzbuzovat, možná až moc. Pak jsem se mrkl na kotel a najednou byl prázdný.

Bylo to nepříjemné?
Nepříjemná byla spíše mlha a led, neustále hučel fukar. Pořádně na ledě nešlo slyšet, natož sledovat fanoušky, co dělají.

Co říkáte na jejich akci?
Je to jejich právo. Ale vedení chce bílé dresy více zpropagovat. A proč ne? My hráči jsme pro. Kdybychom byli proti, bez nás by to neudělali. Uvidíme, zda budou fanoušci protestovat dál. Pak je na vedení, jestli bílé dresy ano, nebo ne.

Jak odhadujete sílu mančaftu?
Napoví až první zápasy. Kostra týmu zůstala stejná, přišly dvě změny. Na dnešní dobu je to nezvyklé, ostatní mění minimálně pět šest hráčů. Tohle je největší devíza klubu. Hráči ví, co mají dělat na ledě. Na nás nových je, abychom to vhodně doplnili a přizpůsobili se stylu, který je zvyklý Zlín hrát.

Autor:


Najdete na iDNES.czmobilní verze