Klávesové zkratky na tomto webu - základní
Přeskočit hlavičku portálu

U O2 arény byl první, ale lístek, který chtěl, stejně nedostal

TI ŠŤASTNĚJŠÍ. Fanoušci pózují se vstupenkami na květnové mistrovství světa, které pořádá Praha a Ostrava. Ne všichni však měli důvod k radosti. | foto:  Michal Šula, MAFRA

4 2014
Nechtěl nic nechávat náhodě a k pražské O2 aréně dorazil už půl hodiny před úterní půlnocí. Tedy osm a půl hodiny před oficiálním začátkem prodeje vstupenek na hokejové mistrovství světa. U pokladen byl jako úplně první, ale lístek, po kterém toužil, stejně nedostal.

I v roce 2014 se našlo pár šílenců, kteří nevěřili moderním technologiím a raději si poctivě vystáli frontu, aby získali vysněnou vstupenku. Příběh fanouška z Prahy však ukazuje, že ani tenhle postup nic nezaručil.

Když totiž odbila osmá a pokladna v O2 aréně konečně otevřela, přišel šok. „Jako většina lidí jsem chtěl lístek na zápas s Kanadou do spodního patra. Jenže v tu chvíli celý systém spadl a než se do něj paní dostala zpátky, byly k dispozici už jen vstupenky do horního ochozu.“

Ve tváři vytrvalce z Prahy bylo znát pochopitelné rozčarování. Těžko se mu divit. „Teď abych si vzal na hokej dalekohled,“ ucedil skrz rty a naštvaně odkvačil do postele. A to mohl být ještě rád, že se na něj dostalo, jiní takové štěstí neměli.

Dvojice fanoušků z Humpolce s šálami Dukla Jihlava kolem krku však ano. Před O2 arénu dorazili jako třetí v pořadí kolem jedné ráno. A když přišli na řadu, vše proběhlo bez větších potíží. Vtipné však bylo, že si jeden z nich musel vzít kvůli cestě do Prahy volno a říkal: „Kdyby šéf věděl, že to je kvůli lístkům na šampionát, tak mi ho nedá.“

Celkem nepochopitelně však o pár desítek minut později neodmítl rozhovor do televize a nechal se se vstupenkami fotografovat.

U POKLADNY. Do ruky hokejového fanouška míří vstupenky na květnové mistrovství...
ČEKÁNÍ. Někdo přišel už v noci, další se přidali k ránu. Všichni však čekají,...

Netrpělivé vytrvalce za sebou trochu rozčiloval Kamil z Doks, jenž stál ve frontě od čtyř. I když tak trochu nevinně: kupoval totiž několik balíčků vstupenek na různé dny a každý musel platit zvlášť, takže se celý proces protáhl skoro na čtvrt hodiny. Jeho vina to však nebyla.

„Nevím, proč nešlo všechno zaplatit najednou, dost by to usnadnilo práci. Navíc byl k dispozici pouze jeden platební terminál na dvě pokladny, což zdržovalo. A ta paní s počítačem moc neuměla, její kolegyně vedle byla o dost rychlejší,“ popisoval nepříjemné chvilky Kamil a nevyspalý a promrzlý mířil do práce.

O něco klidnější byla situace v Ostravě, kam první nadšenec přišel čtvrt hodiny po půlnoci a koupil všechno, co chtěl. A podržte se: utratil přes 30 tisíc korun. „K aréně jsem vydal, protože jsem měl špatnou zkušenost s prodejem lístků na fotbalový zápas Česka s Holandskem. Tehdy se na mě nedostalo.“

A pikantní úlovek se podařil Marku Coufalovi z Rousínova, jenž nakupoval přes internet. Zatímco většina fanoušků v Česku šílela, když jim na obrazovce vyskočil popisek: „Jste ve frontě. Čekejte prosím“, on velké problémy neměl. Ačkoli si musel pár desítek minut počkat, povedlo se mu koupit lístky pro partu kamarádů na zápasy proti Kanadě i Francii. Přitom je pořizoval až ze španělského Leonu, kde studuje.

Autoři: , ,


Najdete na iDNES.czmobilní verze