Klávesové zkratky na tomto webu - základní
Přeskočit hlavičku portálu


Litoměřice první hokejovou ligu nevzdaly, Sparta pomůže. A co Lev?

Fanoušci hokejistů Litoměřic | foto: Ondřej Bičiště, MF DNES

13 2014
Hrozilo jim, že v nejlepším budou muset přestat, katastrofické scénáře se naštěstí nevyplnily. Hokejoví kališníci z Litoměřic se 1. ligy nevzdají. "Až na konci minulého týdne padlo definitivní rozhodnutí," řekl Daniel Tvrzník, trenér a sportovní manažer Stadionu, který se poprvé v historii probil do play-off.

Pokračuje i spolupráce s extraligovou Spartou Praha?
Dohodu s ní už máme. Sice ještě není smlouva podepsaná, ale poběží to další rok. I díky tomu pokračujeme, už jsme začali s přípravou na suchu. A postupně chceme náš kádr doplňovat.

Bude pakt se Spartou stejný jako v uplynulé sezoně?
Rozsah spolupráce už nebude takový. Měli jsme deset hráčů, tolik jich letos nebude. Až smlouvu podepíšeme, detaily zveřejníme.

Byli jste partnerem i Lva Praha, finalisty ruské KHL. Také tohle spojenectví pokračuje?
Zatím se neví, jak to se Lvem bude dál, takže jsme s ním ještě nejednali. Pokud by pokračoval jako dosud, nějaká spolupráce by byla.

Je pomoc Sparty klíčová?
Nevím, jestli klíčová, ale pomáhá nám to. Peníze se shánějí strašně těžko. Zaplaťpánbůh jsme bez dluhů, ale rozpočet je napnutý k prasknutí a každá pomoc je vítaná.

Kolik je potřeba na 1. ligu?
Neříkám, že budeme mít rozpočet jako loni. Musíme mít zhruba deset milionů na sezonu. Díky spolupráci se Spartou a s ostatními ho doufám naplníme. Další dva miliony spotřebuje mládež. Kdybychom neměli předpoklad, že sezonu odehrajeme bez dluhů, do 1.ligy bychom nešli. Vedení klubu podniká další kroky, jednání jsou pozitivní. I proto jsme se rozhodli, že sezonu začneme.

Jak bude vypadat tým?
Dozná značných změn. Čermák je ve Slavii, neudržíme ho, Švagrovský je v Hradci Králové. Koudelka ukončil kariéru, Hašek taky, což je ztráta. Bude hrát amatérsky 2. ligu v Děčíně. V tuhle chvíli jsme dohodnutí s Martinem Novákem, Kubou Šulcem a Radkem Míkou. Jistoty jsou i brankáři Přikryl a Král. Na doplnění našeho kádru pracujeme. Tým povedeme opět s Jirkou Doležalem.

Autor:


Najdete na iDNES.czmobilní verze