Klávesové zkratky na tomto webu - základní
Přeskočit hlavičku portálu

Šéf hokejových Litoměřic: Cíl nesplněn, omlouváme se

Litoměřický Vítězslav Bílek (v bílém) v samostatném úniku proti Filipu Novotnému z Karlových Varů. | foto: Václav Šlauf, MAFRA

27 2018
Chtěli si zahrát play-off, ale prvoligová sezona skončila pro hokejisty Litoměřic už po základní části. A vedení klubu si sype popel na hlavu. „Dali jsme slib, že postoupíme do play-off, což se nám nepovedlo, takže cíl jsme nesplnili a musíme se za to omluvit fanouškům,“ říkal v klubové televizi Daniel Sadil, prezident litoměřického Stadionu.

Jeho tým skončil v druhé nejvyšší soutěži jedenáctý. Sice nejvýš z prvoligových týmů z regionu, ale daleko od osmého místa znamenajícího play-off.

„Těch příčin našeho neúspěchu je víc. Asi nejdůležitější byl moment hned zkraje sezony, kdy nám vážně onemocněl útočník Jaroslav Kalla, parťák k naší vytoužené a největší letní posile Víťovi Bílkovi. Chtěli jsme obnovit jejich souhru, ale plán se rozpadl a my pak půl sezony sháněli k Bílkovi jiného hráče. Vystřídalo se jich hodně, ale najít rovnocennou náhradu se nepovedlo,“ přiznal prezident Sadil.

Litoměřice sice vstoupily do sezony skvěle, ale postupem času se začaly tabulkou propadat. „Na začátku jsme byli na místech, o kterých se nám ani nezdálo. Ale pak přišlo vánoční období a my začali trpět tím, že reprezentanti, které tu vychováváme, se nám rozjeli po světě na turnaje. To je daň za náš projekt Dukla, který jinak hodnotím hodně pozitivně a určitě v něm chceme pokračovat. Ale musíme ještě vychytat mouchy a také posílit realizační tým,“ plánuje litoměřický šéf.

Bez projektu Dukla, který díky spolupráci s hokejovým svazem zaručuje Litoměřicím přísun talentovaných reprezentantů, by si Stadion nejspíš nemohl první ligu dovolit.

„V podmínkách okresního města nejsme schopni sami poskládat tak kvalitní tým, který by mohl být konkurenceschopný v tak dobré soutěži. Tohle byla jediná cesta, jak první ligu v Litoměřicích zachovat,“ přiznává.

I proto je Sadil shovívavější k letošnímu výsledku Litoměřic. „Hodně zápasů tady bylo na potlesk, ale pak zase musíte přijmout fakt, že mladí kluci, kteří se to u nás učí, mají právo na chybu. Počínaje mnou a konče posledním fanouškem musíme mít trpělivost a umět chyby mladým odpustit.“

Autor:


Mistrovství světa v hokeji 2018

Od 4. do 20. května v Dánsku

Skupina A (Kodaň): Rusko, Švédsko, Česká republika, Švýcarsko, Bělorusko, Slovensko, Francie, Rakousko.

Skupina B (Herning): Kanada, Finsko, USA, Německo, Norsko, Lotyšsko, Dánsko, Jižní Korea.

Kompletní program hokejového turnaje ZDE

Témata: Litoměřice


Nejčtenější

Už víte, kam do školky?
Už víte, kam do školky?

Také vás čeká tento rok zápis do školky? Poraďte se, jaká školka je nejlepší ve vašem okolí, či jestli zvolit státní nebo soukromou.

Najdete na iDNES.czmobilní verze