Klávesové zkratky na tomto webu - základní
Přeskočit hlavičku portálu


Hokej má fanouškům nepřístupnou Síň slávy

22 2004
Praha - V Sazka Aréně byla ve čtvrtek slavnostně otevřena Síň hokejových tradic. "Jsem velice rád, že se nám něco podobného podařilo. Dali jsme dohromady řadu věcí, které se poztrácely v průběhu let," prohlásil předseda Českého svazu ledního hokeje Karel Gut. Akce se zúčastnilo několik významných osobností české i někdejší československé historie. Síň je však nepřístupná fanouškům.

"Minulost totiž byla bohužel taková, že se historii moc nevěnovala. Vždy jí totiž někdo překážel," uvedl předseda Českého svazu ledního hokeje Karel Gut pro ČTK.

Cenné trofeje, dresy, medaile či hokejky by se v budoucnosti měly přestěhovat do nových svazových prostor. "Teď jen potřebujeme, aby úspěchy přicházely i dále," přál si Gut.

V třinácti zasklených boxech, rozdělených podle časové posloupnosti, jsou například relikvie připomínající první předválečné triumfy českého hokeje, zlatou éru sedmdesátých let a nechybí ani poháry, medaile, dresy či hokejky připomínající vítězství v devadesátých letech minulého století i olympijský triumf v Naganu.

Samostatné kapitoly jsou věnované i někdejšímu federálnímu partnerovi Slovensku a českým hráčům působím v zámořské NHL. Nejcennějším exponátem je plastika Zdeňka Němečka, která sloužila jako předloha pro dřívější trofej pro mistry světa či Zlatou hokejku pro nejlepšího českého hráče. Řadu z těchto věcí do síně zapůjčilo Národní muzeum.

Jedinou momentální stinnou stránkou celého projektu je fakt, že do Síně slávy nemají přístup hokejoví fanoušci. Vyhrazená místnost se totiž nachází ve V.I.P. prostorách areny. "Po mistrovství, až bude vypracován návštěvní plán haly, to však bude možné. Tak do jednoho dvou měsíců, až se vše zklidní," uvedl tiskový mluvčí Bestsportu Jan Vala.

V budoucnosti by v Sazka Areně měla být otevřena i Síň slávy českého sportu.

Autor:


Témata: Hala v Praze

Najdete na iDNES.czmobilní verze