Klávesové zkratky na tomto webu - základní
Přeskočit hlavičku portálu

Reprezentační navrátilec Kvapil: Sporu s Hadamczikem nelituju

Marek Kvapil přichází na sraz české hokejové reprezentace. Poprvé po třech a půl letech | foto: ČTK

4 2015
Před třemi a půl lety otevřeně vystoupil a prohlásil: "Pod trenérem Hadamczikem už nikdy a nikde nebudu nastupovat. Jedná se mnou bez respektu a už to nechci zažívat." Pro hokejového útočníka Marka Kvapila to na dlouhou dobu znamenalo konec v reprezentaci. Teď se do ní poprvé od té doby vrací.

Mrzelo vás, že jste kvůli sporu s Hadamczikem přišel o reprezentaci?
Nevím, poslední dvě sezony jsem neměl zas tak dobré, takže bych v repre možná ani nebyl. Dopadlo to tak, jak to dopadlo. To je život. Rozhodně svého rozhodnutí nelituju.

Teď je u reprezentace jiný vítkovický trenér. Bude to velká změna?
Já se s panem Vůjtkem neznám, i když je z Vítkovic. Nikdy jsme se nepotkali, teď na srazu reprezentace to bylo poprvé. Jsem zvědavý hlavně na úroveň hokeje: chtěl bych zjistit, jestli na ten mezinárodní pořád mám. A hlavně si ten turnaj chci užít, protože to může být moje poslední pozvánka.

Co od vás mohou fanoušci očekávat?
Asi nebudu hrát jako v Záhřebu, kde jsem víc individualista. Budu se snažit plnit pokyny trenéra, podřídím se, hokej na mezinárodní úrovni je rychlejší, takže stejně nebudu mít čas dělat kličky na modré. V repre je to vždycky jiné.

Sezona vám vychází, jak se cítíte?
Dobře, a to jak fyzicky, tak psychicky. V Záhřebu dostáváme s Radkem Smoleňákem a Tomášem Mertlem hodně prostoru, to je super. Je fajn, že jsme tam tři Češi. Když se na něčem domluvíme, tak se to snažíme dodržovat. Když jsem hrál v Rusku, tak to bylo jiné.

Jaké to vůbec je hrát hokej v Chorvatsku?
Ono to není až takové Chorvatsko, Záhřeb není u moře, není tam extrémní teplo. Je to podobné jako hrát v extralize, město je hezké.

A co fanoušci?
Jsou super, vytvářejí vynikající atmosféru. Měli jsme zápasy, kdy jsme nehráli dobře, a oni nás furt tlačili, povzbuzovali. Kolikrát jsme si na střídačce říkali, že to není možné. I jsme se před nima styděli, jak hrajeme špatně, zatímco oni neustále skandujou. Jsou fakt dobří.

Nejlepší v KHL?
Pro nás jsou super. Ale Riga má také dobré fanoušky a když hrajeme na Slovanu, tak je to tam také vždycky hlasité. Mezi top tři Záhřeb patří určitě.

Jak se v Záhřebu s českými parťáky bavíte ve volných chvílích?
Většina kluků si užívá město, je tam hodně míst, kam se dá jezdit po okolí a i počasí je příjemné. Kluci šli občas grilovat, ale je málo času na nějaké velké akce, protože zápasy jdou rychle po sobě. Když mám volno, tak se snažím odpočívat, s přítelkyní třeba zajdeme do kina.

Dorozumíváte se s Chorvaty česky?
Moc ne, spíš anglicky. Sice jim trochu rozumím a asi nebyl by problém, ale hlavní jazyk je v klubu angličtina.


Reprezentace včera poprvé společně trénovala:
Akční letáky
Akční letáky

Všechny akční letáky na jednom místě!

Najdete na iDNES.czmobilní verze