Klávesové zkratky na tomto webu - základní
Přeskočit hlavičku portálu


Když s Detroitem vypadneme, určitě přijedu do Prahy, slíbil Židlický

10 2015
Reprezentační kouč Vladimír Růžička s ním napevno počítal, chtěl na něm stavět celou defenzivu českého týmu na mistrovství světa. Hokejový obránce Marek Židlický však přestoupil z New Jersey do Detroitu, tím pádem si zahraje v NHL play-off a o šampionát v Praze přijde. I když... "Když vypadneme, tak určitě přijedu," slíbil v rozhovoru pro iDNES.cz.

Určitě?
Samozřejmě, hraje se u nás v České republice a pro každého hokejistu je velká pocta, když by si tam mohl zahrát. Ale teď momentálně začíná v NHL play-off, takže se budu soustředit na něj a uvidíme, co bude dál.

Jak si vůbec pochvalujete přestup do Detroitu?
Ta změna mi prospěla. Nejdůležitější je, že si zahraju play-off. To byl hlavní důvod, proč jsem přišel, abych si ho ještě na závěr kariéry užil.

Mluvíte o konci kariéry, ale pořád válíte. Podobně jako Jágr nebo Ručinský. Jak dlouho plánujete hrát?
Já vůbec nevím, ale asi určitě ne tak dlouho jako Jarda Jágr. Ten je jeden z milionu.

Co říkáte na to, že si oni dva zahrajou spolu na mistrovství světa?
Zatím se nedá odhadnout, jestli budou opravdu hrát spolu v jedné lajně, ale jsou to naše hvězdy, to je jasné. Růča hraje velice dobře a Jarda taky - konec sezony měl výborný. Takže to bude super. Určitě odevzdají nejlepší výkon a pomůžou k výsledku.

Zpátky k Detroitu. Vypadá to, že je vám šitý na míru, viďte?
Já jsem spokojený, hlavní je, že chodím na přesilovky a že dostávám prostor. I když je pravda, že mě trenér neposílá na led na konci zápasů, když je to vyrovnané nebo když vedeme o gól. S tím jsem se nesmířil, ale z celkového pohledu jsem s prostorem na ledu spokojený.

Závěr základní části se vám moc nepovedl a o postup jste se báli. Má tým v play-off na lepší hokej?
Detroit hrál celou sezonu dobře, krize přišla jenom na konci. Ale play-off se hraje od nuly a já věřím, že nám to sedne. Jsem moc rád, že se toho můžu zúčastnit, protože Stanley Cup je na NHL nejkrásnější.Najdete na iDNES.czmobilní verze