Klávesové zkratky na tomto webu - základní
Přeskočit hlavičku portálu


Slovensko spasil bek Meszároš: Je super, že jsme se zase nepoložili

3 2015
Dal své první dva góly v reprezentaci a hned rozhodl o důležitém vítězství Slovenska. Hokejový obránce Andrej Meszároš si nejvíc cenil, že se jeho tým nepoložil, přestože se pro něj utkání s Běloruskem opět nevyvíjelo dobře.

„Dostali jsme gól až ke konci, ale my ukázali týmovou spolupráci. To je základ téhle partie - týmový duch,“ pochvaloval si Meszároš.

To je asi nejcennější poznatek, že?
Ano, opakoval se vlastně scénář z předchozího duelu s Dánskem. Stále jsme na střídačce žili a hecovali se, že vyrovnáme.

Co to vítězství znamená pro tým?
Hrozně moc. Podle mě jsme hráli dobře defenzivně. Bělorusové měli pár šancí, ale my jsme hráli o hodně líp než oni. Škoda té koncovky, nedařilo se nám procpat puk do brány. Ale takový je hokej, někdy to tam nepadá, doufejme, že to vyjde příští zápas.

Fotogalerie

Byla důležitá ubráněná oslabení?
Ano. V obraně jsme hráli celkem fajn, škoda, že se zase prohrávalo. Kdybychom na začátku využili šance, tak by to bylo jiný zápas. Vítězství je vítězství.

Napadlo by vás, že na první reprezentační gól budete čekat 11 let?
Nenapadlo. Vím, že jsem moc nebyl na mistrovstvích světa, jenom na olympiádě. Vždy, když budu moct, tak půjdu reprezentovat rád. I kdybych nedal góly já, ale někdo jiný, tak je to v pohodě.

Kdy jste si naposledy schoval puk?
Nooo, asi když jsem dal v Buffalu první gól.

Proto tak velká oslava a skok do mantinelu?
Ne, já jsem hledal příbuzné v hledišti, ale nikde jsem je neviděl, tak jsem narazil. Ale ne, byla to taková ovečkinovská oslava.

Play-off

Semifinále CAN - CZE
1.zápas Kanada Česko 2:0
Semifinále USA - RUS
1.zápas USA Rusko 0:4
zobrazit kompletní rozpis

Video

Najdete na iDNES.cz

mobilní verze