Klávesové zkratky na tomto webu - základní
Přeskočit hlavičku portálu


Kane chce ukázat, že mu hodně lidí křivdilo, říká Rozsíval

3 2015
Vyléčil se z těžkého zranění kotníku a už naskočil zpátky do NHL. Hokejový obránce Michal Rozsíval přitom moc dobře věděl, že tohle je jeho poslední šance zahrát si v zámoří. "Bylo to náročné, ale dřina se vyplatila," řekl ve videorozhovoru pro iDNES.cz.

Už jste stačil odehrát devět zápasů v dresu Chicaga. Jak se cítíte?
Už když se mi zranění stalo, jsem se rozhodl, že se zkusím vrátit. Dal jsem do toho absolutně všechno a vracím se do formy, ve které jsem byl předtím. Během léta jsem tomu dal opravdu hodně a myslím, že se mi dřina vyplatila. Kotník je na tom líp a líp. Samozřejmě tam pořád nějaké bolístky jsou, ale je to lepší. Doufám, že za pár týdnů nebo měsíců to bude úplně super.

Ani během léčení vás nepřepadal pesimismus?
Nebylo to nic příjemného. Zranil jsem se na konci sezony, takže léto bylo všelijaký. Hodně rehabilitace, hodně času stráveného v posilovně a u doktorů. Bylo to dlouhý a fakt dost náročný.

Ale hrajete ve vysněném Chicagu. Jak se vám daří?
Myslím, že máme pořád ještě hodně co zlepšovat. V poslední době to není tak hrozné, ale jednou zahrajeme a podruhé ne. Chybí nám stabilita. Ale myslím, že se to zlepšuje. Pracujeme na tom každý den.

Tým se hodně pozměnil. jak je těžké ho dávat dohromady?
Už spolu hrajeme dva měsíce, takže jsme už dost sehraní. Tým klape a třeba Panarinovi s Anisimovem, kteří hrajou s Patrickem Kanem, to netrvalo dlouho. Ti si vyloženě sedli.

Panarin je chválený. Je to objev roku?
Je to určitě vynikající hráč. Je výborný, že hraje technický hokej jako Patrick Kane. Mají podobný styl. Sedí si, na ledě o sobě vědí hned od začátku. Bylo vidět, že mezi nima funguje chemie. Vyloženě se baví, mají radost z hokeje.

Kane se vrátil do formy a bodoval ve dvaceti zápasech za sebou. Co na něj říkáte?
Začátek sezony pro něj nebyl určitě ničím příjemným (v zámoří se řešilo, že se během léta údajně dopustil znásilnění), ale možná i to mu dodalo energii ukázat lidem, že to, co se dělo, nebyla pravda a že mu hodně lidí křivdilo.

Autor:


Najdete na iDNES.czmobilní verze