Klávesové zkratky na tomto webu - základní
Přeskočit hlavičku portálu


Michálek o angažmá v Torontu: Je divný, když nevíte, co s vámi bude

Milan Michálek | foto: Profimedia.cz

17 2016
Neprožívá ideální sezonu, i kvůli tomu musel po téměř sedmi letech měnit v NHL působiště. Jenže hokejový útočník Milan Michálek si moc nepolepšil: v Torontu nemá jistou pozici, a tak ho trápí obavy o budoucnost.

„Trenér mi zatím moc nedůvěřuje, moc nehraju, spíš se rozkoukávám. Tak nevím, co se bude dít v létě. Sice mám smlouvu ještě na rok, ale Toronto přestavuje kádr,“ řekl v rozhovoru pro iDNES.cz.

To asi pro člověka není zrovna příjemný pocit, viďte?
Je to divný, protože nikdo v týmu netuší, kdo tu příští rok bude a kdo ne. Na druhou stranu máme v kádru spoustu mladých kluků a pro mě - jako staršího hráče - je radost s nima nastupovat. Dává mi to energii, v tomhle je to dobrý.

Jaký je trenér Mike Babcock? Je něčím specifický?
Má na hráče velké nároky. Vyžaduje, aby se dělaly dobře všechny detaily. V tom je asi trošku jiný.

Byl jste překvapený, že o vás už Ottawa neměla zájem?
Byl to pro mě trošku šok, protože jsem v ní byl skoro sedm let. Už jsme tam byli jako doma, takže to pro člověka bylo docela těžký.

Prý jste se dokonce vzdal klauzule ve smlouvě, která vám zaručovala, že nemůžete být vyměněný do jiného klubu bez vašeho souhlasu. Proč?
Vůbec jsem netušil, že mě chtějí vyměnit, dozvěděl jsem se to ve chvíli, kdy za mnou přišli s tím, jestli bych nechtěl tu klauzuli odstranit. Nakonec jsem souhlasil, protože nemělo smysl zůstávat, když o mě už neměli zájem. Do Toronta to bylo kousek, tak to bylo snadnější.

Na druhou jste šel do nejhoršího týmu z celé NHL. Nemrzelo vás to?
Byla škoda, že tu už není o co hrát. Hlavně to bylo divný kvůli rivalitě mezi Ottawou a Torontem. Ale teď už doufám, že tu zase nějakou dobu vydržím, protože nerad měním kluby.

Navíc jste z maloměsta přišel do velkoměsta.
To je pravda, Toronto je obrovské město. Zatím se mi tu moc líbí, jsou tu výborné restaurace, je tu co dělat s dětma, takže zatím super. Syn rád hraje fotbal, tak si kopeme s míčem. Jenom doufám, že se konečně zlepší počasí.

A že budete víc nastupovat, viďte?
Jo, to je pravda. Teď jsme dvakrát vyhráli, tak v tom snad budeme pokračovat a začneme hrát líp. Doufám, že se zvednu i já, protože to zatím z mojí strany není nic moc. Dlouho jsem byl zraněný a moc nehraju. Tak uvidíme.Hokej na zimních olympijských hrách 2018

Hokejový turnaj v jihokorejském Pchjongčchangu startuje ve středu 14. února.

Čtvrtek 15. února, 13.10: Česko - Korea
Sobota 17. února, 4.10: Kanada - Česko
Neděle 18. února, 8.40: Česko - Švýcarsko

Josef Jandač, Martin Erat, Roman ČervenkaOndřej Němec, Dominik Furch, Pavel Francouz, Vojtěch Mozík, Jakub Nakládal, Michal Řepík, Michal Birner

Najdete na iDNES.czmobilní verze