Klávesové zkratky na tomto webu - základní
Přeskočit hlavičku portálu


Slávistický trenér Razým: Zůstávám, nemůžu nechat kluky ve štychu

Trenér Milan Razým diriguje hokejisty Slavie. | foto:  Michal Šula, MAFRA

13 2016
Tvář mu zdobil široký úsměv, byl z něj cítit optimismus. Tak působil trenér slávistických hokejistů Milan Razým po utkání v Českých Budějovicích. Přestože jeho tým prohrál 0:3 a přestože neví, jestli z něj v následujících dnech neodejdou další opory.

A co vy, pane Razýme, zůstanete?
Skončit nebo utéct se dá vždycky. Já mám hokej rád. Nechce se mi opouštět hráče i realizační tým a nechat kluky ve štychu, protože tam máme velmi dobré vztahy. Nezaslouží si to ani fanoušci. Budeme holt místo postupu bojovat o záchranu.

V Budějovicích jste nepodali špatný výkon. Jsou slova o záchraně na místě?
Je pravda, že jsme Budějovicím byli důstojným soupeřem. Toho si cením o to víc, že jsme se v novém složení sešli teprve ráno před zápasem. Na druhou stranu to nebyl ten Motor jako v minulé sezoně. Těžko hodnotit po jednom zápase. Ale chceme se z našeho výkonu odrazit do příštího zápasu. Potřebujeme bodovat a kde jinde než příště doma.

Můžete počítat se současným týmem pro zbytek sezony?
Noví kluci přišli na měsíční hostování a věřím, že ještě nějaké posily přijdou, protože nemáme tak široký kádr, kdyby přišlo nějaké zranění.

Jaký máte dojem z atmosféry v týmu?
Hráčům se změnily role v týmu. Noví kluci nám pomůžou. Třeba slovenský obránce Bača nějaké zkušenosti má, hodí se do defenzivy. Věříme, že své uplatnění tu najde. A kluci z Plzně jsou mladí a snaží se prosadit. Myslím, že na jejich výkonu bylo vidět, že hrajou srdcem a dávají do toho všechno. Jestli to bude stačit, to ukážou až další zápasy.

Věříte, že se kabina uklidní a všechno bude jako dřív?
Kabina se dohromady dá, máme tam samé povahově dobré kluky. Ale zatím je nás hodně málo, hráli jsme na tři pětky, tak uvidíme, jestli dojde k doplnění. Chtělo by to také nějaké vítězství, které by nám pomohlo psychicky.

Od pana Pittera nemáte zprávy, jestli se chystá ještě nějaký odchod?
S panem Pitterem jsme řešili příchody celé úterý. Uvidíme, jestli ještě dojde k nějakým změnám. Chtěl bych věřit tomu, že odchody budou zastaveny a spíš se někdo objeví.

Chcete věřit, nebo věříte?
Věřím, samozřejmě, že věřím. Cíle se změnily, ale práce zůstává stejná. Je těžké to řešit ze dne na den, protože se nechceme unáhlit. V naší ekonomické situaci by byl každý krok vedle hodně špatný. Než někoho vezmeme, tak se to musí dobře zvážit.

Kde musíte nejvíc posílit?
Obránců máme dost, tam jsme to vyřešili, takže budeme řešit útočníky a vstřelené branky.

Jak se vám v posledních dnech vůbec pracovalo?
Tým se sešel až dneska, předtím jsme trénovali s hráči, které jsme připravovali pro ostatní kluby. Byla to výborná parta, potvrdili to i na posledním tréninku, kdy jsme se s nima rozloučili. Dneska začal nový den, začínáme od začátku.

Myslel jsem, jak je pro vás těžké soustředit se na práci?
Jde to. Když člověk není na ledě, tak je to těžké. Musí se s tím nějak vyrovnat, ale na ledě na všechno zapomenete. Když je trénink, tak je trénink. Přehodnotili jsme cíle, takže se budeme víc věnovat obranným činnostem. Myslím, že na všechny starosti zapomněli i kluci.

Vyfoťte, vystavte, prodejte
Vyfoťte, vystavte, prodejte

Prodávejte jednoduše přes mobilní aplikaci Bazar eMimino.cz.

Najdete na iDNES.czmobilní verze