Klávesové zkratky na tomto webu - základní
Přeskočit hlavičku portálu


Kdo pozvedne prvoligový Most? Jaromír Šindel míří na post manažera

Jaromír Šindel | foto: Karel Pešek, MAFRA

5 2014
Hokejový Most, věčného prvoligového odpadlíka, by měl pozvednout nad sestupovou čáru Jaromír Šindel, bývalý brankář a mistr světa z roku 1985. Informaci MF DNES potvrdil spolumajitel klubu Valerij Korol. "Mohl by u nás působit něco jako manažer. Zatím to není oficiální, není to otázkou hodin ani dne, ale snad týdne," přiznal jednatel Korol.

Šindel naposledy působil jako sportovní manažer a trenér Ústeckých Lvů. Jejich fanoušci ho vnímali jako kontroverzní postavu, vyčítali mu, že je podepsán pod úpadkem klubu. V listopadu se bouřlivými protesty domohli jeho odvolání ze střídačky, koncem ledna klub opustil i jako manažer.

Nyní se podle všeho přestěhuje na jinou severočeskou adresu. "Dořešíme to s novými majiteli," řekl Korol. Šindel pracoval v Ústí i pod generálním manažerem Robertem Kyselou, který nyní šéfuje Litvínovu. A právě Verva má za partnerský klub Most. "Já nevím, že by pan Šindel měl nastoupit v Mostě. Tyhle věci si rozhodují jeho majitelé. My máme smlouvu o spolupráci, ale nemůžu úplně určovat personální otázky. Jen chci, aby tam byl náš trenér, což bude. Radek Mrázek pokračuje," řekl Kysela; s Mrázkem mužstvo vede Václav Baďouček.

Most spoluvlastní Korol s Bohumilem Slavíčkem, každý má polovinu. Kdo do klubu vstoupí, Korol zatím neprozradil. "Do pátku 13. to budeme vědět," uvedl. "Letos se sestupuje přímo, potřebujeme větší sílu i finanční podporu, rozpočet nejmíň 12,5 milionu. Na svém podílu nelpím, naopak. Klidně odejdu, když uvidím, že to s mosteckým hokejem někdo myslí vážně."

Most hodlá angažovat zkušené hráče, aby se udržel. Mění i systém odměn, základní platy budou nižší, prémie za výhry výrazně vyšší. "Většinu dluhů jsme vyřešili, u některých hráčů zbývá uhradit výplatu za duben, s kterou jsme nepočítali, sezona se nám protáhla až do baráže. Loni nám uhrazení dluhů trvalo do srpna, to jsme je měli větší, teď to bude do konce června."

Autor:


Najdete na iDNES.czmobilní verze