Klávesové zkratky na tomto webu - základní
Přeskočit hlavičku portálu


Dvě tuny beden a báglů aneb když se hokejisté stěhují za medailí

Minsk aréna. Tady budou čeští hokejisté v sobotu a neděli bojovat o medaile | foto: Robert Sára, MAFRA

23 2014
Minsk (Od našeho zpravodaje) - Postup hokejistů do semifinále znamená radost a euforii, ale také stěhovací akci pro kustody a maséry národního týmu. Jejich práce v Minsku začala hodinu po čtvrtečním vítězství nad Američany a skončila v podstatě až druhý den ráno.

"Když jsme začali, tak jsme mysleli, že to nebude mít konce. Makali jsme asi do půl třetí ráno, pak si asi na tři hodiny lehli na masérské lehátko, dali si sprchu a pokračovali," popisuje kustod hokejové reprezentace Zdeněk Šmíd.

On a jeho parťáci měli objednané auto na devátou hodinu večer po zápase a i s pomocí dobrovolníků nanosili všechny věci z kabiny v hale Čižovka, které zase museli vynést v Minsk aréně na druhé straně města.

"Celkově to bude mít přes dvě tuny. Sice jsme už během turnaje spotřebovali masážní prostředky, ale i tak to byla síla. Dohromady jsme potřebovali čtyřicet báglů a sedmadvacet beden včetně dvou brusek a sušáků," popisuje Šmíd.

A pokračuje v barvitém líčení prvních dojmů z nové šatny. "Když jsme ji viděli, mysleli jsme, že se oběsíme na první tkaničce, kterou tady najdeme. Je strašně malá a je v ní hrozně horko. Když se do ní všechny věci nanosili, tak jsme nevěděli, kde začít."

Je to paradoxní, když Minsk aréna, ve které hraje své domácí zápasy místní Dinamo Minsk, je větší a honosnější halou. Češi však měli v Čižovce větší komfort díky tomu, že obývali největší šatnu.

"Takovou jsme nikdy neměli: byla nádherná, prostorná a měla strašně skladů. Ale i tady jsme kabinu připravili. Je útulná a všichni se do ní vešli. Je připravená na vítězství," hlásí Šmíd.

Nová šatna má však jeden velký nedostatek. "Je v ní strašný vedro," říká útočník Jiří Novotný. Není v ní totiž klimatizace, ale pouze jediný ventilátor. "Teď je to hrozný a nechci ani tušit, jak to bude vypadat, až budou kluci zpocení," směje se Šmíd, který má ještě jednu obavu.

"U ledu je kosa, v kabině zase vedro, takže ty změny teplot budou strašně špatně působit na organismus hráčů."Najdete na iDNES.cz

mobilní verze