Klávesové zkratky na tomto webu - základní
Přeskočit hlavičku portálu


Zájem o hokejové MS roste. Organizátory překvapuje nadšení fanoušků

Hezky narovnat dres a vyšvihnout cenný podpis. Jan Kovář se spolu s dalšími reprezentanty Michalem Birnerem a Vojtěchem Mozíkem zúčastnil autogramiády v Praze. | foto:  Michal Šula, MAFRA

17 2014
Byť hokejový šampionát v Praze odstartuje skoro za půl roku, zájem fanoušků roste enormním tempem. Svědčí o tom téměř vyprodaná O2 aréna na čtvrteční duel proti Švédsku, ale také jejich nadšení během pestrých doprovodných akcí, které den před zápasem připravil organizační výbor.

Ten ve středu v podvečer zpřístupnil v pražském obchodním centru Harfa originální pohár pro mistry světa, na který si lidé mohli sáhnout a dokonce se s ním vyfotit. Fanoušci se mohli zvěčnit i s maketami maskotů šampionátu Bob a Bobkem a mimo to si také zastříleli na branku. Deset nejlepších dostalo lístek na čtvrteční souboj se Švédy.

Ten bude s velikou pravděpodobností vyprodaný, jelikož 24 hodin před jeho začátkem bylo k dispozici už jen 40 vstupenek do horního ochozu a zbylé další vesměs už jen do klubového patra. Štěstí mělo prvních deset, kteří ve středu dorazili na akci do Harfy s platnou vstupenkou na jarní mistrovství. Právě oni dostali po dvou lístcích na Švédy.

Fotogalerie

A vypadali, že měli radost. Všichni ostatní obdrželi originální záložky do knih s programem šampionátu.

Vrchol akce přišel o něco později, kdy do obchodního centra dorazili reprezentanti Vojtěch Mozík, Jan Kovář a Michal Birner, aby se fanouškům podepsali. V těch chvílích zájem lidí kulminoval a vytvořila se dlouhá fronta, jejíž základy vznikaly už hodinu a půl před oficiálním startem autogramiády.

Na ní lidé přišli i v hokejových dresech. „Je to paráda. Už se opravdu těšíme nejenom na zápas se Švédy, ale i na mistrovství světa,“ říkal během podepisování Kovář, ačkoli nemá jistotu, že si na něm zahraje.

Na své si přijdou fanoušci i během čtvrtečního duelu Channel One Cup. I oni budou moci na vlastní oči spatřit pohár pro mistry světa, konkrétně u vstupu Jih. A jako bonus vůbec poprvé spatří na vlastní oči oficiální maskoty - Boba s Bobkem v životní velikosti, kteří po první třetině vyjedou přímo na ledovou plochu.

Tahle známá večerníčková dvojka bude fanoušky provázet až do začátku světového šampionátu. Stanou se totiž hlavními postavami tzv. road show, která bude od ledna přinášet hokejovou zábavu do největších měst v rámci celé České republiky.

Autor:
Play-off

Semifinále CAN - CZE
1.zápas Kanada Česko 2:0
Semifinále USA - RUS
1.zápas USA Rusko 0:4
zobrazit kompletní rozpis

Video

Najdete na iDNES.cz

mobilní verze